253514
۱۹ خرداد ۱۴۰۳
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان:

۹۳ هزار معلول در استان اصفهان تحت پوشش بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: ۹۳ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی است که ۸۰۰ نفر از آن‌ها کودک در ۴۰ مرکز فعال سطح استان اصفهان نگهداری می‌شوند و سه هزار خانواده متقاضی فرزند خواندگی هستند.

به گزارش کودک پرس ، ناصر چاووشی عصر روز پنج‌شنبه _هفدهم خرداد_ در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه بیش از ۹۰۰۰ زن سرپرست خانوار در استان تحت پوشش این اداره هستند، اظهار کرد: خانواده سرمایه اجتماعی است و در این راستا اقدامات پیشگیرانه دارد.

وی افزود: در فعالیت‌های پیشگیرانه بهزیستی توانمند سازی خانواده‌ها و زنان خود سرپرست و بد سرپرست نقش مهمی دارد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: مهم‌ترین هدف بهزیستی هدایت این زنان به سمت خودکفایی و ایجاد اشتغالزایی است.

وی افزود: ۴۵۰۰ فرزند که امکان نگهداری آنان در خانه وجود ندارد به شکل شبانه‌روزی در ۶۶ مرکز نگهداری می‌شوند و ۸۰۰ طفل بی سرپرست و بد سرپرست نیز جزو این آمارند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خاطرنشان کرد :۹۳ هزار نفر معلول جسمی حرکتی، ناشنوا، نابینا، اوتیسم در استان اصفهان شناسایی شده و از خدمات دولتی بهره مند هستند.

چاووشی با تاکید بر اینکه خانواده بزرگ‌ترین سرمایه جامعه است گفت: شهرستان کاشان نیاز به مرکز ماده ۱۶ (با کارکرد جمع‌آوری کانونی آسیب خیز و بحران زا معتادان خیابانی) دارد تا در این اقدام پیشگیرانه خانواده‌ها کمترین آسیب را ببینند.

وی با بیان اینکه رسانه نقش اصلی در اقدامات پیشگیرانه و اجتماعی دارد، افزود: هر پدیده اجتماعی متأثر از کارکرد رسانه است لذا هر خبرنگار باید خود را در این زمینه مسئول بداند و امید آفرینی کند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه خانواده‌ای که مستحکم نیست فرزندانی بزهکار پرورش می‌دهد خاطر نشان کرد: خانواده‌ای که آرامش بیشتری دارد زیست بهتری برای فرزندان خود پرورش می‌دهد و متقابلاً جامعه‌ای سلامت را تداعی می‌کند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار