253145
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
نمایشگاه کتاب تهران

۳ ناشر کودک بیشترین آمار فروش را به خود اختصاص دادند

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران در آخرین نشست خبری خود در پاسخ به پرسش تسنیم، بیشترین آمار فروش را متوجه ۳ ناشر سرشناس حوزه کودک و نوجوان دانست.

به گزارش کودک پرس ، دهمین نشست خبری سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران در آخرین روز نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.

علی رمضانی در این نشست در سخنانی گفت: روز گذشته با جمعیت چند صد هزار نفری مواجه بودیم. روز گذشته پرفروش ترین روز نمایشگاه بود که البته امروز در بخش مجازی پرفروش ترین روز خواهد بود.

وی ادامه داد: بخش مجازی تا 12 شب فعال است و مردم با صبر و حوصله می توانند خرید خود را انجام دهند.

رمضانی همچنین در ادامه صحبت‌های خود، گفت: مردم روز گذشته نمره 70 به روز دهم نمایشگاه دادند.

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران با بیان اینکه امروز 19 نشست و جلسه در هشت سرای نمایشگاه برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر این سراها، غرفه‌های مختلف نیز برنامه‌های متنوعی را در این ایام برگزار کردند.

رمضانی با اشاره به آمار هیات رسیدگی به تخلفات توضیح داد: هیات رسیدگی به تخلفات روز گذشته 10‌ رای جدیدصادر کرد که یک مورد از تخلفات روزهای گذشته نیز اصلاح شد، عمده تخلفات ناشران فروش کتاب سایر ناشران، عرضه کتاب بدون شناسنامه و عرضه کتاب غیرمرتبط و فروش از درگاه‌های غیرمجاز بوده است.

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران در مورد احکام صادره نیز گفت: احکام صادر شده شامل توبیخ و اخذ تعهد کتبی، درج در پرونده، تعطیلی غرفه، محرومیت از تسهیلات حمایتی، کاهش متراژ 50 درصدی، محرومیت از حضور در نمایشگاه دور آینده و 2 دوره محرومیت از حضور در نمایشگاه‌ کتاب بود.

وی با اشاره به میزان فروش نمایشگاه تا پایان روز دهم، گفت: در بخش حضوری مجموعا 319 میلیارد تومان خرید انجام شده است که 223 میلیارد تومان از طریق درگاه‌های رسمی و ‌96 میلیارد تومان غیررسمی و کارت به کارت بوده است.

رمضانی درباره بخش مجازی نمایشگاه نیز گفت: در این بخش 178 میلیارد تومان فروش ثبت شده که 135‌ میلیارد تومان سهم ناشران و 43 میلیارد تومان سهم کتابفروشان بود.جمع کل فروش نمایشگاه طی 10‌ روز حدود 497 میلیارد تومان بود که میزان نسخه‌های فروخته شده بخش مجازی، یک میلیون و 50‌ هزار نسخه کتاب بود.

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از تعامل خوب شرکت پست با ناشران خبر داد و گفت: دوستان تلاش می کنند سال به سال وضعیت را بهتر کنند، در برخی نقاط انباشتگی داریم که در حال برطرف شدن است.تلاش داریم حداکثر تا پایان هفته جاری اغلب بسته ها به دست مخاطب برسد و تا آخر هفته باجه های سیار پستی در سطح شهر فعال باشند.

رمضانی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه بیشترین فروش در نمایشگاه متعلق به چه بخشی بوده است، گفت: با توجه به تعداد زیاد ناشران عمومی طبعا بیشترین آمار فروش برای ناشران عمومی است، بعد از آن رقابت بین ناشران آموزشی و کودک و نوجوان مشهود است.

سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران گفت: تعدادی از ناشران سرشناس کودک رتبه های اول و دوم و سوم فروش در بخش فیزیکی را از آن خود کردند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره تعداد کتابفروشان تهرانی و شهرستانی گفت: مجموع کتابفروشان فعال 301 کتابفروشی بود، ازین 301 کتابفروشی 78 کتابفروشی استان تهران و مابقی از سایر استان ها بودند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار