253064
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
معرفی کتاب

«قصه‌های کاویان» وارد بازار کتاب شد

دومین کتاب کودک هرمزگانی، با عنوان «قصه‌های کاویان» وارد بازار کتاب شد.

به گزارش کودک پرس ، «قصه‌های کاویان» دومین اثر کاویان میرحسینی کودک ۱۰ ساله بندرعباسی مشتمل بر ۱۱ قصه کوتاه با تصویرگری معصومه پالیز مادر کاویان، چاپ و منتشر شد.

کتاب اول کاویان «قصه های الفبای دانایی» بود که بر اساس حروف الفبای فارسی نوشته شده است.

بخشی از داستان «روز سیزدهم» از کتاب «قصه‌های کاویان» آمده است: در جنگلِ همیشه سبز، همه حیوانات مثل هر روز خوشحال و شاد، روز خود را شروع کرده بودند. فقط رابی خرگوشه، بی‌حوصله پشت پنجره نشسته بود و آه می‌کشید. می‌دانید چرا؟! امروز دقیقاً دوازده روز می‌شد که رابی خرگوشه در مزرعه کوچکش، بذر هویج کاشته بود. او می‌خواست بزرگترین هویج جنگل را پرورش دهد تا در مسابقه کشاورز برتر اوّل شود اما در این دوازده روز حتی یک قطره باران هم نباریده بود و هر روز خورشید خانم، گرم‌تر از روز قبل به جنگل لبخند می‌زد. نزدیکِ ظهر، رابی تلویزیون را روشن کرد. تلویزیون یک برنامه درباره حیوانات صحرایی نشان می‌داد. رابی ترسید و با خودش گفت: «اگر باران نبارد، جنگل ما تبدیل به یک صحرای بی‌آب و علف می‌شود! نه، من نمی‌گذارم اینطور شود. ابرها را خبر می‌کنم. باران را صدا می‌زنم تا جنگلِ ما همیشه سبز بماند.»

«قصه‌های کاویان» در ۹۴ صفحه در قطع رقعی به قلم کاویان میرحسینی، مشتمل بر ۱۱ قصه کوتاه است و اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برای نخستین‌بار توسط نشر سومیتا بندرعباس چاپ و منتشر شد.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار