252994
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
کودکان آسیب‌دیده

والدین قربانی مواد مخدر و اسلحه در آمریکا

بر اساس داده‌های یک مطالعه جدید، نزدیک به ۱۰۰ هزار کودک آمریکایی در سال ۲۰۲۰ یکی از والدین خود را به دلیل خشونت با اسلحه یا مصرف بیش از حد مواد مخدر از دست داده‌اند که نسبت به سال ۱۹۹۹ میلادی سه برابر شده است.

به گزارش کودک پرس ، بر اساس داده‌های یک مطالعه جدید، نزدیک به ۱۰۰ هزار کودک آمریکایی در سال ۲۰۲۰ یکی از والدین خود را به دلیل خشونت با اسلحه یا مصرف بیش از حد مواد مخدر از دست داده‌اند که نسبت به سال ۱۹۹۹ میلادی سه برابر شده است.

به گفته تیمی که یافته‌های خود را در چهارم ماه مه (ماه جاری میلادی) در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) گزارش کرد، به طور کلی این دو علت تقریباً یک چهارم (۲۳ درصد) از موارد دست دادن والدین در سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند که تقریباً دو برابر سطح ذکر شده در سال ۱۹۹۹ میلادی است.

تیمی به سرپرستی «متیو کیانگ» از دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد به این نتیجه رسیدند: جوانان آمریکایی در معرض خطر بالا و فزاینده ای برای تجربه مرگ والدین‌شان با مواد مخدر یا سلاح گرم هستند.

در این مطالعه، تیم کیانگ خاطرنشان کرد ایالات متحده در حال تجربه بحران های بهداشت عمومی دوگانه یعنی مسمومیت با مواد مخدر و مرگ با سلاح گرم است. از سال ۱۹۹۹ میلادی بیش از یک میلیون نفر از ساکنان ایالات متحده بر اثر مسمومیت های مواد مخدر و بیش از ۷۵۰ هزار نفر توسط سلاح گرم جان خود را از دست داده‌اند.

این معضل چگونه کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

برای یافتن این موضوع، کارشناسان آمار مرگ و میر فدرال، داده‌های باروری و جمعیت شناسی را بررسی کردند تا تخمین بزنند که در سال‌های اخیر چه تعداد از والدین جان خود را بر اثر مواد مخدر یا خشونت با اسلحه از دست داده‌اند.

بسیاری از این والدین در سنین پایین جان خود را از دست دادند و این مطالعه نشان داد که میانگین سنی مصرف مرگبار و بیش از حد مواد مخدر یا آسیب دیدن ناشی از اسلحه برای والدین تنها ۴۲ سال است. همچنین احتمال مرگ پدران به این دلایل سه برابر بیشتر از مادران است.

کارشناسان خاطرنشان کردند مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر به ویژه در میان افراد ۳۰ یا ۴۰ ساله به سرعت در حال افزایش است. تقریباً ۷۲ هزار و ۸۰۰ کودک در سال ۲۰۲۰ یکی از والدین خود را به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر از دست دادند که بیش از چهار برابر نسبت به ۱۶ هزار کودکی است که در سال ۱۹۹۹ دچار چنین فاجعه ای شدند.

ایالات متحده به رغم اینکه تنها پنج درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است، ۸۰ درصد از مصرف جهانی مواد افیونی را به خود اختصاص داده است.

با اینکه بیش از ۵۰ سال پیش آمریکا علیه مواد مخدر اعلام جنگ کرد اما به دلیل سیاست‌های غلط، این معضل همچنان جان تعداد زیادی را در این کشور می‌گیرد و زندگی بسیاری را نیز نابود می‌کند.

تیم کیانگ همچنین گزارش داد مرگ و میر والدین ناشی از خشونت با اسلحه نیز در آن دوره ۳۹ درصد افزایش یافته است. این آمار به طور قابل توجهی بیشتر از افزایش ۲۴ درصدی تعداد کودکانی است که در آن زمان مادر یا پدر خود را به دلایل دیگر از دست داده اند.

همچنین احتمال از دست دادن والدین بر اثر مواد مخدر یا خشونت با اسلحه در کودکان سیاه‌پوست سه برابر بیشتر از سایر کودکان بود.

«رابین گورویچ»، روانشناس و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در این باره گفت: همه اینها به معنای آسیب روحی جدی به کودکانی است که در غم این از دست دادن ها هستند.

او اظهار کرد شرم ناشی از مرگ والدین بر اثر مواد مخدر یا خشونت با اسلحه هم بخشی از مشکل است.

گورویچ که در این مطالعه جدید شرکت نداشت، می‌گوید: وقتی نمی‌توان آشکارا و آزادانه درباره آن صحبت کرد، دریافت حمایت مورد نیاز برای کودکان دشوارتر می‌شود.

به گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، برای کودکانی که این فشارهای روانی را درون خود نگه می‌دارند، این موارد می‌توانند خود را به صورت های دیگر مانند اختلالات رفتاری، اختلالات سوگ و انواع دیگر مشکلات مرتبط با سلامت روان از جمله اضطراب، افسردگی یا سوء مصرف مواد برای خودشان، نشان دهند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار