251751
۰۸ اسفند ۱۴۰۲
پزشکی و سلامت کودکان

اولین پیوند مغز استخوان آلوژن در سنندج انجام شد

مسؤول تیم درمانی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت سنندج با بیان اینکه پیوند مغز استخوان آلوژن اخیراً برای کودک بانه‌ای انجام شده و با موفقیت شکل گرفت، گفت: در حال حاضر در مجموع ۶ مرکز پیوند مغز استخوان کودکان فعال است و کردستان می‌تواند به مرکز پیوند مغز استخوان در غرب کشور تبدیل شود چرا که به دلیل همسایگی با کشور عراق بیمارانی نیز از کردستان عراق به این کشور و استان مراجعه می‌کنند.

به گزارش کودک پرس ، مسوول تیم درمانی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت سنندج گفت: پیوند مغز استخوان از روش‌های نوین درمانی برای بیماران خونی است که امیدهای بهبودی این قبیل بیماران را افزایش داده است.

برهان مرادویسی اظهار کرد: از ابتدای راه اندازی بخش پیوند مغز استخوان آلوژن در سنندج یعنی بهمن ماه سال قبل تاکنون، ۱۰ بیمار درمان شده اند که هشت مورد کودک بوده و این اولین مورد آلوژن است که برای یک کودک ۱۰ ساله بانه‌ای انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در پیوند مغز استخوان به روش اتولوگ، کار راحت تر است چون عوارض بعد از پیوند نداریم و کنترل راحت است، افزود: مرحله آلوژن سخت‌ترین مرحله پیوند مغز استخوان است که از یک فرد دیگر انجام می‌گیرد و عوارض پوستی، گوارشی و کبدی را برای فرد دریافت کننده به دنبال دارد.

مسؤول تیم درمانی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان بعثت سنندج با بیان اینکه پیوند مغز استخوان آلوژن اخیراً برای کودک بانه‌ای انجام شده و با موفقیت شکل گرفت، افزود: در حال حاضر در مجموع ۶ مرکز پیوند مغز استخوان کودکان فعال است و کردستان می‌تواند به مرکز پیوند مغز استخوان در غرب کشور تبدیل شود چرا که به دلیل همسایگی با کشور عراق بیمارانی نیز از کردستان عراق به این کشور و استان مراجعه می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار