251725
۰۷ اسفند ۱۴۰۲
انتشارات به‌نشر

معرفی کتاب‌هایی درباره امام زمان (عج) از انتشارات به‌نشر

همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان از سوی انتشارات به‌نشر، بسته کتابشناسی با موضوع مهدویت و انتظار ویزه مخاطبان در دو گرو سنی بزرگسال و کودک و نوجوان معرفی می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، انتشارات به‌نشر به عنوان ناشر فعال کتاب‌های مذهبی از ابتدای تاسیس به چاپ کتاب‌های مذهبی اقدام کرده که از سال ۱۳۹۶ با تغییر رویکرد محتوایی این انتشارات، چاپ کتاب‌های مذهبی با محوریت سیره و سبک زندگی ائمه معصومین، گفتمان انقلاب اسلامی و ارزش‌های نظام ولایی شتاب بیشتری گرفته است. در طی این سال‌ها با سفارش اثر به نویسندگان تراز اول کشور و تربیت نویسندگان نوقلم حدود ۲۷۵ اثر در حوزه سبک زندگی ائمه معصومین (ع) نوشته شده است که ۲۰ عنوان کتاب به موضوع مهدویت و انتظار و زندگی حضرت مهدی (عج) اختصاص دارد.

کتاب «ترانه آسمانی؛ مناجات شعبانیه» ترجمه دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی از جدیدترین آثار انتشارات به‌نشر است که به شرح مناجات شعبانیه از بلندپایه‌ترین نیایش‌های مناجاتی شیعه اختصاص دارد که با داشتن مضامین عرفانی و بلند، لحن عارفانه و زبان شیوا که عبارت‌ها و ویژگی‌هایش در کمترین دعا و مناجاتی به چشم می‌خورد، یکی از مناجات‌های شیعیان در ماه شعبان است که از امام علی (ع) نقل شده است.

در این کتاب هر فراز مناجات شعبانیه، در یک صفحه و ترجمه ادبی، ساده و روان آن در صفحه مقابل با خط زیبایی چاپ و به زیور طبع آراسته شده است.

در پی محمل جانان

کتاب «در پی محمل جانان» حاوی درد دل‌ها و نجوای عاشقانه کلمات به قلم روان جواد نعیمی درساحت بلندپیشوای جهانیان، حضرت امام زمان (عج) می‌باشد که ازدل و جان برخاسته است. این اثر برای نخستین بار در سال ۱۳۸۷ روانه بازار کتاب شده و تاکنون در دو نوبت منتشر شده است.

کتاب «امام زمان» از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های زندگانی چهارده معصوم (ع)» اثری دیگر از به‌نشر است که به قلم جواد نعیمی به رشته تحریر درآمده است.

در این اثر نویسنده در قالب داستان‌های عطر رویای نرگس، طلوع سپیده آخر، نشانی از رخ خورشید، شوق دیدار دلدار، کهکشان مهر و هدایت، شیدای وصل جانان، شکوه زیارت محبوب، بوسه بر سیمای مهتاب، دل سیاره انار، باران مهر و کرامت، زمزمه واپسین روایاتی از بخش‌های از زندگی حضرت مهدی (عج) براساس منابع موثق بازگو می‌کند. این اثر سال ۱۳۹۵ منتشر شده و تاکنون به چاپ چهارم رسیده است و مجموع شمارگان آن به ۱۱ هزار نسخه می‌رسد.

ترجمه ۴۰ حدیث از حضرت حجت (عج) برای منتظران ظهور

کتاب «حکمت‌های مهدوی» پانزدهمین کتاب از سلسله کتاب‌های «راه زندگی» است. در این اثر چهل حدیث از سخنان حضرت مهدی (عج) همراه با تفسیر و ترجمه همراه با اشعاری متناسب در لابه بلای مطالب به منتظران ظهور هدیه می‌شود.

بازشناسی ابعاد مختلف امامت حضرت مهدی (عج) در کتاب‌های «آینده شناسی و انتظار»

مجموعه کتاب ۳ جلدی «آینده شناسی و انتظار» با موضوعات «امام مهدی و آینده زندگی» و «منتظر، چشم به راهی فریادگر» نوشته محمد حکیمی و همچنین «امام مهدی (عج) طول عمر» نوشته هادی حسینی به بازشناسی ابعاد مختلف امامت حضرت مهدی (عج)، چگونگی طول عمر، غیبت و ظهور ایشان می‌پردازند.این مجموعه کتاب با اشاره به معنای منتظر و انتظار، آینده زندگی و مباحث مربوط به طول عمر حضرت قائم (ع) ما را با آرمان‌ها، اهداف انسانی و الهی و برنامه‌های امام مهدی (عج) آشنا می‌کند.

پاسخ به پرسش‌ها در باب مهدویت در کتاب «شجره طوبی»

ظهور و قیام جهانی امام زمان (عج) به عنوان رخدادی مهم و مورد بشارت همه پیامبران و اولیای الهی در کانون نگاه علاقه‌مندان به مباحث مهدویت قرار دارد. علیرضا رمضانیان، با در نظر گرفتن اهمیت موضوع ظهور، حاصل ۴ سال تحقیق و پژوهش در این زمینه را در کتابی با عنوان «شجره طوبی» منتشر کرده است. این اثر پاسخگوی پرسش‌هایی است که در مباحث مهدویت مطرح می‌شود. از همین رو در فصل‌های دوازده گانه این کتاب به معرفت، ضرورت، وظایف، روایات و فرجام زندگی امام زمان (ع) اشاره شده است.

بیان مفهوم انتظار و صبر در «پرواز اسب سفید» برای مخاطب نوجوان

درون مایه کتاب نوجوانانه «پرواز اسب سفید» بیان مفهوم انتظار و صبر است. این رمان روایتگر زندگی دختر نوجوانی به نام گلبرگ است که پدرش در نزاعی با یکی از همسایگان، اتفاقی او را به قتل می‌رساند و به اعدام محکوم می‌شود. گلبرگ به پیشنهاد مادرش به روستا و نزد مادربزرگش می‌رود که در آنجا ماجراهای جدیدی برای او رخ می‌دهد که با موضوعاتی از جمله انتظار و صبر پیوند دارد.

درونمایه این رمان را مفهوم انتظار و صبر در برابر ناملایمات تشکیل می‌دهد و در داستان به سوالات پیرامون این مفاهیم در قالب گفت‌وگوها پاسخ داده می‌شود.

سیده عذرا موسوی نویسنده در این اثر از ابتدا تا انتهای آن کوشیده در قالب رخدادهای گوناگون و مشکلات متعدد، این مفهوم را تصویر کند. زبان و بیان کتاب بسیار روان است. «پرواز اسب سفید» تلاش می‌کند در فضاسازی باورپذیر، از امید، در دل نا امیدی و بخشش و توبه بگوید، در این کتاب، گلبرگ شخصیت اصلی داستان در حین مواجه با مسائل و مشکلات مختلف پخته و شکوفا می‌شود.

یک داستان دنباله‌دار با موضوع زندگی حضرت مهدی (عج)

با گفتن قصه‌های زندگی امامان معصوم (ع) شاید برای کودکان جای سوال باشد چرا قصه همه امامان مربوط به گذشته است؟ ممکن است خدا هیچ امامی را برای راهنمایی در زمان ما نگذاشته باشد؟ کتاب «یک داستان دنباله‌دار» به قلم خانم کلر ژوبرت از مجموعه کتاب‌های «مهربان‌ترین پدر» با یک داستان زیبا و خواندنی کودکان را با امام زمانشان آشنا می‌کند تا با شجاعت و انس بیشتر برای پیمودن مسیر یاری ایشان مهیا شوند.

در این اثر سعی شده به سوالات کودکان پاسخ داده می‌شود که چرا به حضرت مهدی (عج) امام زمان می‌گویند؟ چطور امام زمان (عج) عمر طولانی داشته‌اند؟ خداوند چرا به امام زمان (عج) عمر طولانی عنایت کرده است؟ این کتاب به زبان ساده و کودکانه دارای محتوایی است که در آثار کودک و نوجوان کمتر به آن کمتر پرداخته شده است و به دور از پیچیدگی‌های ساختاری و نوشتاری، کودک را با ویژگی‌های حضرت مهدی (عج) آشنا می‌کند.

دنیا هدیه می‌خواهد

۱۲ داستان این کتاب برگرفته از دعای عهد است. کودک ابتدا با دعای عهد آشنا می‌شود و بخش‌هایی از آن را به فارسی می‌خواند. محتوای داستانی به صورت نیایش و دعای کودکانه است. این کتاب تمرین‌هایی برای خودشناسی، احساسات و نامه به امام زمان (عج) دارد که کودک می‌تواند پاسخ‌هایش را در کتاب بنویسد.

آخرین سپیده

کتاب «آخرین سپیده» مجموعه‌ای از سروده‌های مذهبی امیر مسعود طاهریان در ستایش حضرت مهدی (عج) است که مشتاقان و دوستداران با مطالعه آن لذت و بهره معنوی کافی خواهند برد.

«زندگانی حضرت مهدی (ع)» چهاردهمین جلد از مجموعه کتاب‌های «چهارده اختر تابناک» است که با نثر روان بر پایه منابع معتبر دینی توسط احمد احمدی بیرجندی نوشته شده که به کارگیری تحلیل‌های عالمانه و چاشنی شعر در میان مطالب ازجمله ویژگی‌های این اثر محسوب می‌شود.

کتاب «مهدی منتظر یا ناموس اعظم حق در کلام امام هشتم (ع)» نوشته محسن کتابچی شامل مجموعه روایاتی از امام هشتم (ع) درباره قائم آل محمد (عج) است که در زمینه‌های مختلف درباره آن بزرگوار نقل شده و هر روایت حسب موضوع خود مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این اثر تاکنون در هشت نوبت و قطع رقعی به چاپ رسیده است.

«پرنده آرزو» برای کودکان

«پرنده آرزو» کتابی است که به بیان داستان‌هایی از زندگی حضرت صاحب‌الزمان (عج) برای کودکان می‌پردازد. این اثر آخرین جلد از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های شیرین از زندگی معصومین (ع)» است که به قلم روان مسلم ناصری نوشته شده است.

قصه‌های زندگانی امام زمان (عج)

کتاب «قصه‌های زندگانی امام زمان (عج)»، کتابچه‌ای خواندنی حاوی ۱۲ داستان کوتاه از زندگی امام حسن عسکری (ع) و نرجس بانو مادر بزرگوار امام مهدی (عج) و برخی از روایت‌های معتبر به نقل از ائمه معصوم (ع) است.

«ادعیه و زیارات سلامتی و ظهور حضرت صاحب الامر (عج)»، «ادعیه و اعمال ماه‌های قمری ماه شعبان» از دیگر آثار انتشارات به‌نشر با موضوع مهدویت است.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار