251695
۰۶ اسفند ۱۴۰۲
انگلیس

انگلیسی‌ها فرزندآوری را مساوی با “خودکشی مالی” می‌دانند

نتایج یک نظرسنجی اخیر در انگلیس نشان می‌دهد که داشتن فرزند و فرزندآوری از نظر بسیاری از خانواده‌ها در این کشور با “خودکشی مالی” مساوی است چرا که هزینه‌های هنگفت مراقبت از کودک، والدین را مجبور به قرض کردن یا حتی سقط جنین می‌کند.

به گزارش کودک پرس ، نتایج یک نظرسنجی اخیر در انگلیس نشان می‌دهد که داشتن فرزند و فرزندآوری از نظر بسیاری از خانواده‌ها در این کشور با “خودکشی مالی” مساوی است چرا که هزینه‌های هنگفت مراقبت از کودک، والدین را مجبور به قرض کردن یا حتی سقط جنین می‌کند.

بر اساس این نظرسنجی، حدود 46 درصد از والدین دارای فرزند زیر 5 سال در انگلیس می‌گویند که در بدهی غوطه ور شده‌اند یا مجبور به استفاده از پس انداز خود برای پرداخت هزینه‌های مراقبت از کودکان شده‌اند؛ هزینه‌هایی که نسبت به سال گذشته میلادی 30 درصد افزایش نشان می‌دهد.

از هر سه مادر یک نفر به دلیل هزینه‌های مراقبت از کودک قادر به بازگشت به کار تمام وقت نبوده است، در حالی که حدود 70 درصد از مادران اذعان کرده‌اند که “با پرداخت هزینه‌های مراقبت از کودک، کار کردن برای آنها توجیه مالی ندارد.”

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مادرانی که سقط جنین داشته اند (52.5%) هزینه مراقبت از کودک را دلیل اصلی خاتمه بارداری خود عنوان کرده‌اند.

جولی برلی، مدیرعامل و بنیانگذار مؤسسه Pregnant then Screwed که نتایج این نظرسنجی را منتشر کرد، می‌گوید: ما نه تنها با بحران هزینه زندگی مواجه هستیم، بلکه هزینه بحران کار را نیز در مقابل داریم که به طور نامتناسبی بر مادران تأثیر گذاشته است.

وی در ادامه تأکید کرد که در انگلیس، بسیاری از والدینی که می‌خواهند فرزندان بیشتری داشته باشند، به سادگی نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن بر بیایند.

داده‌های وب‌سایت دولتی Money Helper نشان می‌دهد که میانگین هزینه فرستادن یک کودک زیر دو سال به مهد کودک تمام وقت در انگلیس اکنون تقریباً 270 پوند (342 دلار) در هفته یا بیش از 14000 پوند (17728 دلار) در سال هزینه دارد.

این نظرسنجی در حالی انجام می شود که دولت متعهد شده هزینه‌های مراقبت از کودک را از ماه آوریل کاهش دهد. با این حال، حدود 90 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی وعده‌های دولت را باور ندارند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار