247833
۲۱ شهریور ۱۴۰۲
حمله سگ به کودکان

حمله سگ‌ها در انگلیس بیش از هزار کودک را راهی بیمارستان کرد

در یک سال گذشته بیش از هزار کودک که هدف حمله سگ‌های خانگی قرار گرفته بودند کارشان به اتاق‌های عمل جراحی بیمارستان‌ها کشید شده است.

به گزارش کودک پرس ، از لندن، بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده در انگلیس حدود ۴۰ درصد از کودکان انگلیسی که پارسال در پی حمله سگ ها، عمل جراحی شدند، کم‌تر از ۴ سال سن داشتند.
براساس آمار سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس، در سال ۲۰۲۲ میلادی، سگ‌ها ۳ هزار و ۴۷۳ بار به مردم، از سنین گوناگون حمله و آنان را روانه اتاق‌های عمل جراحی بیمارستان‌ها کردند که بیشترین میزان عمل‌های جراحی، در پی حملات سگ‌ها در انگلیس از ۱۶ سال پیش است.
حملات سگ‌های خانگی به مردم به یکی از معضلات جامعه انگلیس مبدل شده است.
در تازه‌ترین مورد دختری ۱۱ ساله به نام آنا پاون در شهر بیرمنگهام هدف حمله سگی خانگی قرار گرفت و به همراه دو نجات دهنده او به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.
اخبار منتشر شده درباره افزایش حملات سگ‌های خانگی به مردم به ویژه کودکان درانگلیس نشان می‌دهد این پدیده به معضلی برای جامعه انگلیس مبدل شده است تا جایی که شماری از خانواده‌ها ممنوع شدن نگهداری سگ‌های با توانایی حمله به انسان‌ها را خواستار شده اند.
خانواده دختر ۱۱ ساله قربانی حمله سگ می‌گویند او به همراه خواهرش برای خرید به مغازه‌ای رفت که هنگام بازگشت سگی که در خیابان کنار صاحبش ایستاده بود به او زل زد و او دچار وحشت شد و شروع به فرار کرد، اما سگ به دنبال او دوید و به او حمله کرد و دستش را گاز گرفت و او را بر روی زمین می‌کشید و دو مردی که با فریاد‌های وحشت زده دختر و خواهرش به کمک او شتافتند سگ مهاجم که با حملات دو مرد دست دختر از آرواره اش رها شده بود این بار کتف دخترک را گاز گرفت و با تلاش دو مرد برای نجات دختر به آنان نیز حمله و هر دو را زخمی کرد که کارشان به بیمارستان کشید.
مادر این دختر می‌گوید خدا را شاکرم که دخترم زنده است و شاید اگر این دو مرد به کمک دخترم نیامده بودند او اکنون زنده نبود. مادر این دختر همچنین از دو مردی که برای نجات دخترش جان خود را به خطر انداختند تشکر کرد. مردی که توانست دختر را نجات دهد اهل افغانستان معرفی شده است.
مادر دختر می‌گوید در پی این حمله دخترک علاوه بر اینکه به شدت زخمی شده وحشت زده است، از نظر روحی به شدت اسیب دسده است و این حمله بر روح و روان کودک او اثر مخرب گذاشته است که معلوم نیست بتواند از ترس و وحشت ناشی از حمله‌ای که به او شد رها شود.
مادر این کودک می‌افزاید: دارنده سگ باید مسئولیت بیشتری می‌پذیرفت و دست کم چنین سگی نباید بدون قلاده در معابر عمومی رها شود او همچنین ممنوع شدن نگهداری سگ‌های مهاجم را خواستار شد.
سگی که به این دختر حمله کرد از نژاد بولداگ امریکایی معرفی شده است. این نوع سگ‌ها بر اساس اخبار منتشر شده رسانه‌های انگلیسی تا کنون به ده‌ها نفر در این کشور حمله کردند که کار برخی از انان به بیمارستان کشید و برخی نیز از شدت جراحات جان باختند.
در پی افزایش انتقاد‌ها از دولت برای انچه که بی تفاوتی در قبال خواسته‌های مردمی برای ایجاد محدودیت در نگهداری سگ‌ها و تعیین مسئولیت بیشتر برای دارندگان سگ‌ها خوانده شده است، رسانه‌ها نوشتند سخنگوی نخست وزیر این حمله را تکان دهنده دانست و گفت: دولت این موضوع را بسیار جدی گرفته است.
سوئلا براورمن وزیر کشور هم گفت: به دنبال “مشاوره فوری” برای ممنوعیت نگهدای سگ‌های بزرگ، قلدر و “کشنده” است.
ماه گذشته نیز یک دختر ۵ ساله دیگر درمنطقه نورتون هدف حمله یک سگ خانگی قرار گرفت و از ناحیه صورت به شدت زخمی و با اسیب دیدگی شدید به بیمارستان منتقل شد.
هر ماه چندین خبر درباره حمله سگ‌های خانگی به افراد و کودکان در انگلیس منتشر می‌شود که بعضا به مرگ کودکان و حتی افراد بزرگسال منجر می‌شود.
شمار زیادی از مردم قوانین سخت گیرانه‌تر برای دارندگان سگ‌ها را خواستار شده اند هر چند که هم اکنون نیز ورود سگ‌ها به برخی ساختمان‌ها و اماکن عمومی یا خصوصی ممنوع است و یا الزما باید با قلاده به دست صاحبش در این معابر باشد و متخلفان دادگاهی و مجازات می‌شوند، اما شمار زیادی از مردم به ویژه خانواده قربانیان حملات سگ‌ها اجرای قوانین سخت گیرانه‌تر برای نگهداری سگ را خواستارند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار