246813
۰۸ شهریور ۱۴۰۱

فرزندخواندگی دختران بالای 7 سال به دختران مجرد اعطا می‌شود

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه اولویت نخست بهزیستی برای واگذاری کودکان به‌عنوان «فرزندخوانده» با خانواده‌های بدون فرزند است، گفت: زنان مجرد در اولویت دوم پذیرش فرزندخواندگی هستند که می‌توانند نگهداری فرزندانِ دختر فاقد سرپرست موثر تحت پوشش بهزیستی را برعهده بگیرند.

به گزارش کودک پرس ،«سعید بابایی» درخصوص زنان مجرد متقاضی فرزندخوانده، اظهار کرد: زنان مجرد اولویت دوم فرزندخواندگی هستند که می‌توانند نگهداری فرزندانِ دختر فاقد سرپرستِ مؤثر تحت پوشش سازمان بهزیستی را برعهده بگیرند. البته با توجه به اینکه اولویت نخست بهزیستی با خانواده‌های بدون فرزند است، معمولاً کودکان دختر با سن بالای ۷ سال، تحت سرپرستی بانوان مجرد قرار می‌گیرند. مسیر پذیرش کودکان نیازمند پیگیری درمان در کلیه سنین نیز برای این بانوان گشوده است و در طول سال‌های اخیر، چندین مورد از پذیرش این کودکان در استان‌های مختلف ثبت شده است.

وی با بیان اینکه بعد از ثبت درخواست، سازمان بهزیستی وضعیت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آمادگی متقاضیان را برای سرپرستی از کودکان تحت پوشش بررسی خواهد کرد، افزود: در این بررسی، شرایط سنی، تحصیلی، درآمد، سلامت جسمی و روانی و تناسب کودک موردتقاضا با خانواده‌ها ارزیابی خواهد شد و بهزیستی نظر خود را جهت صدور حکم به دادگاه اعلام می‌کند.

فرزندخواندگی دختران بالای 7 سال به دختران مجرد اعطا می‌شود

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تعداد متقاضیان فرزندپذیری بسیار بالا است، تصریح کرد: برای سرعت در تحویل کودک، متقاضیان می‌توانند کودک با سن بالای پنج سال یا کودکان دارای معلولیت یا نیازمند پیگیری درمان را نیز بپذیرند.

وی با بیان اینکه در تحویل کودک همواره اولویت با زوجین فاقد فرزند است، ادامه داد: کودک تحویلی باید از نظر شرایط سنی با متقاضیان تناسب داشته باشد. به طور مثال متقاضیان ۳۰ الی ۴۴ ساله می‌توانند متقاضی کودکان کمتر از پنج سال باشند مگر اینکه متقاضی کودک دارای معلولیت یا نیازمند پیگیری درمان باشند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار