246222
۱۳ مرداد ۱۴۰۱

سرپرستی ۳۲ کودک کرمانشاهی به خانواده‌های متقاضی واگذار شد

معاون اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه گفت : سرپرستی ۳۲ کودک کرمانشاهی طی سال گذشته به خانواده‌های متقاضی واگذار شد.

به گزارش کودک پرس ،کامران علی مددی معاون اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه گفت : بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی در بخش آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و برای تمامی این آسیب‌ها برنامه تخصصی در نظر دارد که به تنهایی برای رفع مشکلات قادر به فعالیت نیست.

وی افزود: فعالیت‌های بهزیستی در حوزه اجتماعی با ۲ رویکرد حمایت از آسیب دیدگان و توانمند سازی افراد آسیب‌دیده به صورت کمک‌های مالی و مشاوره به این افراد انجام می‌شود و برای حل مشکل آن‌ها با کمک خود مددجویان در تلاش هستیم.

معاون اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: تمامی فعالیت‌های اجتماعی در قالب سه دفتر در بهزیستی انجام می‌شود و دفتر امور کودکان و نوجوانان برای بچه‌های بدون سرپرست و بدسرپرست از جمله این دفتر‌ها بوده که سرپرستی این کودکان به بهزیستی واگذار شده است.

علی مددی بیان کرد: مراکزی برای نگه‌داری کودکان بی‌سرپرست تعبیه شده و بر اساس جنسیت و گروه‌های سنی از شیرخوار تا ۱۸ سال در این مراکز نگه داری می‌شوند.

وی ادامه داد: تمامی امور تحصیلی و حمایتی از کودکان بدسرپرست انجام شده و بچه‌های امداد بگیر از جمله کودکانی هستند که در کنار بستگان نگه داری شده و از آن‌ها توسط بهزیستی حمایت می‌شود.

علی مددی بیان کرد: هشت مرکز شبه خانواده در استان کرمانشاه فعال بوده و ۲۰۰ نفر در آنجا نگهداری می‌شوند و از عمده فعالیت‌های این مراکز فرزند خانوادگی کودکان به خانواده‌ها بوده که در سال گذشته سرپرستی ۳۲ کودک به خانواده‌ها سپرده شده و برای ۱۴۲ کودک بیمه تکمیلی در نظر گرفته شده است .

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار