آزادی کودک در بند گروگانگیران پس از 40 روز

پسر ۱۰ ساله سراوانی که بیش از یک ماه در چنگ آدم‌ربایان اسیر بود با تلاش پلیس نجات یافت.

به گزارش کودک پرس ،سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این‌ خصوص گفت: اوایل خرداد سال‌جاری در پی ربایش پسر بچه‌ای ۱۰ ساله در یکی از محلات شهرستان سراوان بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی آن شهرستان وارد عمل شدند. در بررسی‌های به عمل آمده و در تحقیقات میدانی از شاهدان عینی، مشخص شد ۳ نفر سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ با پلاک مخدوش، این کودک را که مقابل خانه در حال بازی بود ربوده و بسرعت از محل متواری شده‌اند.

با توجه به حساسیت موضوع، به منظور حفظ جان این کودک، کارآگاهان پلیس آگاهی تلاش گسترده‌ای را برای رهایی او آغاز کردند و مشخص شد، متهمان به‌دلیل اختلافات مالی با پدر کودک او را به گروگان گرفته‌اند.

سرانجام در پی اقدامات تخصصی و تلاش گسترده پلیس، مخفیگاه یکی از عوامل اصلی این آدم‌ربایی در شهرستان خاش شناسایی و متهم چند روز قبل در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.

در ادامه ۲متهم دیگر پرونده نیز شناسایی شدند اما گروگانگیران که عرصه را بر خود تنگ دیدند در نهایت پس از ۴۰ روز مجبور به رهاسازی این کودک در یکی از محلات زاهدان شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این کودک صحیح و سالم به آغوش خانواده بازگردانده شده است، خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده به مراجع قضایی معرفی شد و تلاش برای دستگیری دو متهم متواری پرونده ادامه دارد.