بررسی برنامه های مرکز پویانمایی صبا در تابستان

مرکز پویانمایی صبا با برنامه‌های جدید و متنوع به استقبال تابستان می رود.

به گزارش کودک پرس ،مرکز پویانمایی صبا با بیش از  دو دهه فعالیت و پیشتازی در عرصه تولید آثار پویانمایی، همزمان با فرارسیدن فصل تابستان و آغاز اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده که به زودی از شبکه‌های سیما روی آنتن خواهند رفت.

فصل جدید «شکرستان»، مجموعه «همه¬جوره ماجرا»، «باغ قصه¬ها»، «قاصدک ها»، «قصه‌های ریرا»، «مثل نامه»، «ماهی بادکنکی»،  «جنگل فندق»، «آقامعلم و بچه¬ها»، «نقاش کوچولو»، «رعنا دختر دهقان»، «کوچولوهای کنجکاو»، «دنیای آبی» و «فرآیند» از جمله برنامه‌هایی هستند که به همت مرکز پویانمایی صبا برای پخش از شبکه‌های سیما در روزهای بلند و گرم تابستان، تهیه و تولید شده اند.

فصل جدید «شکرستان» که قصه‌های آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های هنر ایرانی است  در ۱۸ قسمت ۱۶ دقیقه ای تهیه و تولید شده که سید شهاب حسینی و علی همت مومیوند روایت قصه‌های آن را برعهده دارند. این مجموعه که بدلیل استقبال زیاد مخاطبان تاکنون  به زبان‌های عربی، انگلیسی و برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی دوبله شده بزودی از شبکه نسیم روی آنتن خواهد رفت.

«همه جوره ماجرا» کاری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که در ۱۳ قسمت ۸ دقیقه ای برای مخاطب خردسال تهیه شده. در هر قسمت اتحاد و همکاری حیوانات یک جنگل برای حل مشکلات به تصویر کشیده می‌شود، این مجموعه تابستان امسال از شبکه‌های پویا، دو، پنج و جام جم پخش می‎شود.

مجموعه  «باغ قصه‌ها»  تولیدی جدید از مرکز پویانمایی صبا است که در هرقسمت از داستان‌های خود سعی دارد با کاراکتر باغبان مهربان و گربه ای به نام پیشل خالق قصه‌های پند آموز برای خردسالان باشد. این مجموعه در ۱۳ قسمت در روزهای گرم تابستان از شبکه پویا به نمایش در می آید.

«قاصدکها» نیز عنوان مجموعه ای جدید است که در مرکز پویانمایی‌ صبا برای مخاطبان خردسال تولید شده و بزودی  از شبکه پویا و جام جم به نمایش در خواهد آمد. این مجموعه با هدف شناخت صحیح کودکان از دنیای پیرامون خود و تعامل صحیح با حیاط وحش ساخته شده است.

«قصه‌های ریرا» که در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه ای برای مخاطبین خردسال تولید شده و در فصل تابستان از شبکه پویا پخش خواهد شد، داستان  یک دختر بچه  کنجکاو چهار ساله را به تصویر می‌کشد که معمولاً برای بدست آوردن تجربه‌های جدید دچار دردسر می‌شود.

«مثل نامه» مجموعه ای ویژه کودکان است که در ۲۵ قسمت ۱۳ دقیقه ای با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی تهیه و تولید شده و در هر قسمت یک ضرب‌المثل را در قالب داستانی شیرین روایت می‌کند. مثل نامه از شبکه‌های سیما از جمله شبکه دو، نهال و امید به روی آنتن می رود.

سری جدید مجموعه  «ماهی بادکنکی» که در ۱۳  قسمت ۱۲ دقیقه ای برای گروه سنی کودکان تهیه و تولید شده  از دیگر   برنامه‌های مرکز پویانمایی صبا برای تابستان است که هم اکنون در حال پخش از شبکه نهال است.

مجموعه دیگری که تابستان امسال به روی آنتن می رود «جنگل فندق»  نام دارد. مجموعه ای که در قالب کاراکتر حیوانات  دوست داشتنی، راوی داستان‌های جذاب برای کودکان خواهد بود. جنگل فندق  در ۲۰ قسمت ۱۲ دقیقه ای تولید شده و از شبکه نهال به روی آنتن خواهد رفت.

«آقامعلم و بچه‌ها» عنوان مجموعه ای است که در ۱۳ قسمت  ۱۳ دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه شده و در آن مخاطبان شاهد نوع تعامل و ارتباط دوسویه بین معلم و دانش¬آموزان می‌شوند.

مجموعه «آقا معلم و بچه‌ها» تابستان امسال مهمان مخاطبان شبکه دو، نهال و آموزش خواهد بود.

«نقاش کوچولو» مجموعه جذاب دیگری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که در ۱۳ قسمت ۱۱ دقیقه ای تولید شده که بزودی از شبکه پویا و جام جم پخش می‌شود. در این مجموعه که بر اساس  نقاشی‌های یک کودک که از دنیای پیرامونش کشیده و جان بخشیده می‌شوند، سعی شده قوه تخیل، خلاقیت و نوآوری در کودکان بیش از پیش شکوفا شود.

«رعنا دختر دهقان» که فصل های گذشته آن از شبکه‌های سیما پخش شده است هم اکنون با آغاز فصل تابستان  با ۱۳ قسمت جدید مهمان کودکان می‎شود.
مجموعه «کوچولوهای کنجکاو» از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین خردسال است که در ۱۳ قسمت ۸ دقیقه ای  تلاش دارد با نگاهی متفاوت به مسائل رایج، موثر و کاربردی در زندگی روزمره، مضامین مهمی‌که سبب برانگیختن حس کنجکاوی در خردسالان می‌شود را برای این قشر الگوسازی کند. این مجموعه تابستان امسال از شبکه‌های پویا، دو و پنج پخش خواهد شد.

«دنیای آبی» مجموعه ای دیگر از گروه کودک مرکز پویانمایی صبا است که در ۱۳ قسمت ۹ دقیقه ای برای پخش در روزهای گرم و بلند تابستان تدارک دیده شده است و  ماجراهای هر قسمت مستقل از سایر قسمت ها روی آنتن می رود.

سری جدید «فرآیند» از تولیدات جدید مرکز پویانمایی صبا است که در ۱۳ قسمت ۱۳ دقیقه ای  با هدف افزایش سطح آگاهی و اطلاعات علمی مخاطبان کودک و نوجوان تهیه و تولید شده و بزودی از شبکه امید به روی آنتن می رود.

«معماهای فرید» درباره پسری مومن و دانا به نام فرید است که قدرت خارق العاده ای در حل معماهای سخت دارد و از این طریق با شخصیت های منفی فیلم یعنی حاکم، وزیر، و … دچار چالش می‌شود.

سری جدید مجموعه «گولوبولا» برای مخاطبان نوجوان آماده پخش شده، در این برنامه ویروس ها و باکتری‌ها که همواره دشمنان سلامتی انسان‌ها بوده اند از هر فرصتی برای حمله به بدن استفاده می‌کنند، در این میان رئیس پلیس شهر با فرمان مغز با آن‌ها مبارزه می‌کند، که در هر قسمت این جدال و مبارزه، داستانی جذاب و شاد خلق می‌کند.

«همسایگان جنگل» داستان جنگلی است که در آن جنگل حیوانات برای کمک به یکدیگر آماده هستند و در کنار هم مشکلاتشان را برطرف می‌کنند. شکارچی در این جنگل به فکر شکار حیوانات است و برای آنها دردسرهایی ایجاد می‌کند اما آنها به کمک پویا و پدرش که جنگلبان است جلوی نقشه‌های شکارچی را می‌گیرند.

«مهدکودک حیوانات» (فینگیلیا) با هدف هویت بخشی  و تقویت اعتماد به نفس در خردسالان به تولید می رسد شخصیت های مهدکودک حیوانات ساده و درعین حال خلاقانه پردازش شده اند مرکز پویانمایی صبا سری جدید مجموعه  مهدکودک حیوانات را با رویکرد تقویت روحیه اعتماد به نفس و آماده سازی  صحیح کودکان، برای زندگی فردی واجتماعی، برای پخش در تابستان تولید کرده است.