به تعویق افتادن نمایشگاه کتاب کودک شانگهای

نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای به دلیل تداوم شرایط کرونایی در کشور چین به تعویق افتاد.

به گزارش کودک پرس ،پایگاه رسمی نمایشگاه کتاب کودک شانگهای در بیانیه‌ای اعلام کرد:  «علی‌رغم تلاش‌های ما برای بازگرداندن نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای چین (CCBF) در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تحولات اخیر همه‌گیری در شانگهای ما را مجبور می‌کند نهمین دوره این نمایشگاه را که در ابتدا برای تاریخ ۲۲ تا ۲۴ جولای (۳۱ تیر تا دوم مرداد) برنامه‌ریزی شده بود به تعویق بیاندازیم».

بر این اساس این رویداد فرهنگی در تاریخ جدید ۱۸ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۷ تا ۲۹ آبان) برگزار خواهد شد.

بنابراین نمایشگاه کتاب کودک شانگهای به بازه زمانی معمول فصلی خود باز می‌گردد و در محل معمول خود، مرکز نمایشگاه و کنفرانس جهانی نمایشگاه شانگهای برگزار می شود.

در ادامه این بیانیه آمده است:  «سلامت و ایمنی همه غرفه داران و بازدیدکنندگان اولویت ما است، از شرایطی که این تغییرات جدید ممکن است برای شما ایجاد کند متاسفیم. تیم برگزارکننده اکنون تمام اقدامات حاصل از این وضعیت جدید را به بهترین نحو برای غرفه داران و بازدیدکنندگان انجام می دهد. ما با عزم راسخ به کار ادامه می دهیم تا این رویداد را به فرصتی عالی برای جامعه جهانی نشر کودکان برای ارتباط با بازار چین تبدیل کنیم. تا زمانی که بتوانیم شخصاً در شانگهای گرد هم بیاییم، نمایشگاه با شرایط فعلی سازگار شده است و آماده ارائه فرصت های نمایشگاهی به ناشران از چین و فراتر از آن است. ما همچنین مشتاقانه منتظر از سرگیری برنامه‌ها و رویدادهای همراه مورد علاقه شما هستیم».