صدور دستور ویژه دادستان تهران برای رسیدگی به پرونده جان‌باختن کودک در آمبولانس

دادستان عمومی و انقلاب تهران دستور ویژه برای تسریع در رسیدگی به پرونده کودک جان باخته در آمبولانس صادر کرد.

به گزارش کودک پرس ،روز سه‌شنبه ۲۴ خرداد به دلیل شرایط ترافیکی خیابان شهید بهشتی و نبود جای پارک مناسب و حال وخیم دختربچه ای دو ساله که در مطب پزشک دچار مشکل تنفسی شده بود، نیروهای اورژانس به ناچار برای نجات جان بیمار، آمبولانس را در خط ویژه پارک کردند و پس از عملیات احیاء، قصد انتقال کودک مورد نظر را داشتند که متوجه می شوند دو عدد از چرخ‌های آمبولانس توسط فردی ناشناس، آسیب دیده و بادهای لاستیک آن خالی شده است.

در ادامه، نیروهای اورژانس درخواست حضور آمبولانس دیگری را دادند که آمبولانس دوم هم در محل حاضر شد، اما متأسفانه طولانی شدن روند انتقال به‌ دلیل اتفاق به‌ وجود آمده باعث وخامت مجدد حال کودک شد و این دختربچه دوساله جان خود را از دست داد و از تلاش‌های نیروهای اورژانس نیز کمکی بر نیامد.

۲۶ خرداد علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری شخصی که با پنجر کردن چرخ های آمبولانس در خیابان شهید بهشتی تهران موجب جان باختن کودک ۲ ساله بیمار شده بود، خبر داد.

دادستان تهران خاطرنشان کرد: این متهم که راننده اتوبوس است با صدور قرار تأمین کیفری در بازداشت به سر می برد و جسد کودک ۲ ساله هم برای تعیین علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شده است.

وی تأکید کرد: تحقیقات در مورد این پرونده در دادسرای جنایی تهران ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.

بازدید دادستان تهران از دادسرای ویژه امور جنایی

علی صالحی در بازدید سرزده از دادسرای ویژه امور جنایی و قتل، بر تسریع توام با دقت در رسیدگی‌های قضایی و تکریم مراجعان تأکید کرد.

دادستان تهران با حضور در بخش های مختلف دادسرای ناحیه ۲۷ از نزدیک در جریان عملکرد این مجموعه و نحوه رسیدگی به پرونده های قضایی قرار گرفت و ضمن اطلاع از فعالیت‌های انجام شده، توصیه‌ها و تذکرهای لازم را خطاب به کارکنان و مسئولان دادسرا ارائه کرد.

صالحی در دیدار و گفت و گو با قضات و کارکنان اداری، بر لزوم کوتاه شدن مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها، حفظ نظم و انضباط در محیط کار و رعایت اصول و دستورالعمل ‌های بایگانی تأکید کرد.

وی ضمن رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات قضات و کارکنان دادسرا، تصریح کرد: همکاران قضایی و اداری با حفظ روحیه جهادی، همه تلاش خود را در جهت تسریع در رسیدگی ها و تکریم مراجعان به کار گیرند.

دادستان تهران در دیدار چهره به چهره با برخی از مراجعان، ضمن شنیدن اظهارات و مطالبات مردم، دستورهای لازم را برای رسیدگی به درخواست‌های مطرح شده صادر کرد.