آشنایی با کم سن ترین نویسنده جهان

توانایی نوشتن برای بعضی از کودکان در همان سال‌های اولیه زندگی‌شان شکل می‌گیرد. بسیاری از کودکان از سنین پایین به خواندن و نوشتن علاقه نشان می‌دهند.

به گزارش کودک پرس ،

توانایی نوشتن برای بعضی از کودکان در همان سال‌های اولیه زندگی‌شان شکل می‌گیرد. بسیاری از کودکان از سنین پایین به خواندن و نوشتن علاقه نشان می‌دهند. بعضی از آنان نویسندگان بسیار خوبی هستند اما والدین و جامعه آن‌ها را جدی نمی‌گیرند. ولی اوضاع برای بلا جی دارک ۵ ساله فرق می‌کند. او توانسته کتاب خود را چاپ کند.

دختر پنج ساله بریتانیایی با انتشار کتابی که خودش نوشته و تصویرسازی کرده بود توانست رکورد جهانی گینس را بشکند. بلا جی دارک با فروش بیش از هزار نسخه از کتابش رکورد کم‌سن‌ترین زن نویسنده جهان را به دست آورد.

دارک که اسم کتابش «گربه گمشده» است توانست با کمک مادرش، چلسی سایم، کتاب را بنویسد و تصاویرش را خودش بکشد. این کتاب را انتشارات جینجر فایر در پورتلند منتشر کرده است.

کارشناسان گینس این رکورد را تأیید کردند. مادر این دختر بااستعداد گفت: «در ابتدا که دخترم این موضوع را مطرح کرد خیال کردیم که فقط می‌خواهد سرگرمی جدیدی داشته باشد ولی او در رسیدن به هدفش بسیار جدی بود. هم من و هم پدرش به او افتخار می‌کنیم. داستان این کتاب درباره گربه‌ای است که بیرون می‌رود و گم می‌شود. این گربه متوجه می‌شود که نباید بدون مادرش از خانه بیرون برود. این کتاب پیام خوبی برای بچه‌ها دارد.»

چلسی سایم گفت که تأییدیه گینس را دریافت کرده و آن‌ها امیدوارند که به زودی جلد دوم این کتاب با نام «مراقب گربه گمشده باشید ۲» چاپ شود. کتاب این دختر باهوش زمانی چاپ شد که سن او ۵ سال و ۲۱۱ بود. رکورد کم‌سن‌ترین مردی که کتاب منتشر کرده متعلق به تانووانا سراینگ از سریلانکا است که در سال ۲۰۱۷ چاپ شد. کتاب این پسر با نام «غذاهای ناسالم» زمانی چاپ شد که او دقیقاً ۴ سال و ۳۵۶ روز سن داشت.