افزایش دو برابری کودک کشی رژیم صهیونیستی

مدیر دفتر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا گزارش داد رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، ۱۳ کودک فلسطینی را به قتل رسانده است.

به گزارش کودک پرس ،روز گذشته (دوشنبه) صندوق کودکان ملل متحد در گزارشی از مرگ ۱۳ کودک فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی در کرانه باختری از ژانویه ۲۰۲۲ تاکنون خبر داد.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، «ادیل خضر» مدیر دفتر منطقه‌ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا گفته است: «یک کودک ۱۴ ساله فلسطینی در بیت‌لحم کشته شد. او سومین کودک فلسطینی است که در این هفته کشته شده است».

وی درباره آمار کودک‌کشی صهیونیست‌ها افزود: «۱۳کودک فلسطینی نیز از ابتدای سال جاری در کرانه باختری کشته شده‌اند؛ که این رقم تقریباً نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است».

خضر در ادامه ضمن تاکید بر جایگاه حساس کودکان و لزوم حفاظت از حقوق آنان توسط همگان، خواستار توقف هدف‌گیری قشر کودک در درگیری‌ها شد گفت: «کودکان هرگز نباید مورد آسیب و خشونت قرار گیرند».

هفته گذشته یونیسف اعلام کرد که هیاتی تحت عنوان «ابتکار اکو برای خاورمیانه» که بازوی فعالیت‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا در خاورمیانه و شمال آفریقاست، از مدارسی که اخیراً در غزه بازسازی شده‌اند بازدید کرد.

نظامیان متجاوز رژیم صهیونیستی پنج روز گذشته (جمعه) در آخرین جنایت کودک‌کشی خود، یک کودک ۱۴ساله فلسطینی به نام «زید محمد سعید غنیم» از منطقه «بیت لحم» را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.