انتشار کتاب کودک «آخرین زاغ بور دشت بزرگ»

کتاب «آخرین زاغ بور دشت بزرگ» نوشته محمدرضا شمس با تصویرگری ساناز زمانی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش کودک پرس ،کتاب «آخرین زاغ بور دشت بزرگ» داستانی است به قلم محمدرضا شمس و تصویرگری ساناز زمانی که روایتگر داستان زاغی است که جفت خود را از دست داده، به‌تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شد. این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر مجموعه «آهای، مواظب ما باشید!» قرار می‌گیرد.

مجموعه «آهای، مواظب ما باشید!»، زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب ۱۱ داستان به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

کتاب «آخرین زاغ بور دشت بزرگ» جلد هشتم از این‌مجموعه ۱۱ جلدی و داستان گروهی از جانوران ساکن در جنگلی است که زندگی بسیار پرخطری را تجربه می‌کنند و سعی دارند شرایطی را مهیا کنند تا زندگی بی‌خطری داشته باشند. این مجموعه به کمک داستان‌ها و تصویرهایش، کودکان را با این گروه از جانوران آشنا می‌کند و به آنها یاد می‌دهد که چرا زندگی این جانوران در معرض خطر است و کودکان با خواندن این داستان‌ها می‌آموزند که چه‌طور به محیط زیست و جانورانی که در آن زندگی می‌کنند، کمک کنند.

کتاب «آخرین زاغ بور دشت بزرگ» برای کودکان بالای ۹ سال (نونهال) نوشته شده و داستان پرنده کوچکی است که در سرمای زمستان جفتش را از دست می‌دهد و آخرین زاغ بور دشت می‌شود، همه پرنده‌ها برای او غمگین هستند و نگرانند که اگر زاغ بور برود درختان و دشت بدون او چه می‌کنند اما ناگهان بهار می‌آید و همه چیز تغییر می‌کند.

با خواندن کتاب «آخرین زاغ بور دشت بزرگ» کودک هم به طبیعت نزدیک می‌شود و هم اطلاعاتی در مورد این پرنده که نام آن، زاغ بور ایرانی است، به دست می‌آورد.

این کتاب با ۲۸ صفحه و قیمت ۲۵ هزار تومان در شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است.