هرمزگان | در دستور ساخت بودن بیمارستان ۹۰ تخت خوابی کودکان بندرعباس

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با توجه به نیاز و ضرورت راه اندازی هرچه زودتر بیمارستان ۹۰ تخت خوابی تخصصی کودکان بندرعباس که از سوی این شرکت در حال ساخت است،دهه فجر امسال به آماده بهره برداری می شود.

به گزارش کودک پرس ،هاشم نامور در حاشیه بازدید استاندار هرمزگان از بیمارستان ۹۰ تخت خوابی درحال ساخت کودکان بندرعباس، اظهارداشت: با توجه به اینکه ساختمان و امکانات بیمارستان قدیمی کودکان بندرعباس جوابگوی نیاز مردم هرمزگان نیست به همین منظور احداث ساختمان تکمیلی بیمارستان کودکان با ۹۰ تخت با مصوبه هیات مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس و در راستای ایفای مسوولیت ها و مشارکت های اجتماعی این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: کار ساخت این بیمارستان از مهر ماه پارسال در زمینی به وسعت ۹ هزار متر مربع با اعتبار اولیه یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال در مجاورت بیمارستان کودکان فعلی بندرعباس در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در توضیح مشخصات فیزیکی این بیمارستان گفت: پیشرفت فیزیکی این مرکز درمانی تخصصی هم اکنون به طور کلی ۲۱ درصد است و ساختمان جدید در دو بلوک A و B ساخته می شود.

به گفته نامور، بلوک A در ۵ طبقه و بلوک B در ۲ طبقه در حال ساخت است و در هر دو بلوک سازه به اتمام رسیده و دیوار چینی داخلی و مهندسی خرید ابنیه و تاسیسات مکانیکی و برقی آن نیز در حال انجام است.

️وی اضافه کرد: توجه به مسوولیت های اجتماعی از اولویت های این شرکت در راستای توسعه پایدار جامعه پیرامونی است که در این راستا اقدامات مناسبی برای توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان، آموزش، توسعه امکانات و زیرساخت های شهری و روستایی و همچنین ورزش اجرایی شده است.

نامور افزود: در حوزه درمان علاوه بر ساخت بیمارستان کودکان بندرعباس، اهداء ۲۰۰ تخت بیمارستانی با ملزومات کامل، اهداء ۱۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی در زمان شیوع کرونا به منظور تامین دارو و نیازهای بیماران، اهدا آمبولانس و تجهیزات بیمارستان سوانح و سوختگی بخشی از اقدامات اجرا شده در این بخش است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس خاطرنشان کرد: این شرکت از جمله شرکت های پیشرو در حوزه مسوولیت های اجتماعی است که با توجه به اقدامات اجرایی، به عنوان نخستین شرکت در وزارت نفت موفق به اخذ استاندارد ISO ۲۶۰۰۰ در حوزه مسوولیت های اجتماعی شده است.