تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی ادبیات کودک و نوجوان رضوی

معاون فرهنگی و رسانه‌ای فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری از تمدید مهلت ارسال آثار به سیزدهمین دوره جشنواره ملی ادبیات کودک و نوجوان رضوی تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: با هماهنگی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع)، آیین اختتامیه در خرداد و همزمان با هفته کرامت برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ،سید حسین نژادحسینی، روز پنجشنبه افزود: به توجه به روند کاهشی شیوع کرونا و امکان برگزاری جشنواره سیزدهم به صورت حضوری و همچنین با توجه به استقبال علاقه‌مندان و هنرمندان برای شرکت در جشنواره ملی ادبیات کودک و نوجوان رضوی، مهلت ارسال آثار به این جشنواره برای دومین بار تمدید شد.

وی درباره احتمال تغییر زمان برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره به دلیل تمدید مهلت ارسال آثار نیز تصریح کرد: دوره پیشین این جشنواره ملی با عنوان جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی به دلیل شرایط کرونایی و با تاخیری چند ماه در خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد از این‌رو با هماهنگی انجام شده با بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در اسفند گذشته تصمیم گرفته شد جشنواره سیزدهم همزمان با دهه کرامت در اواخر خرداد سال ۱۴۰۱ برگزار شود که تاکنون تغییری در این خصوص روی نداده است و زمان دقیق برگزاری اختتامیه به زودی اعلام می‌شود.

نژادحسینی با بیان اینکه در جشنواره سیزدهم، داستان کوتاه و قطعه ادبی نیز به بخش‌های رقابتی افزوده شده است، یادآور شد: حذف بخش دانشجویی و بررسی آثار در ۲ بخش بزرگسالان و زیر ۱۸ سال از دیگر تغییرات این دوره از جشنواره ملی ادبیات کودک و نوجوان رضوی است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، پرداختن به ابعاد زندگی امام رضا(ع) و تبیین سیره منور و شخصیت والای این امام معصوم در قالب ادبیات، بهره‌گیری از احادیث امام هشتم در تولید آثار ادبی و تبیین آثار شخصیتی امام رضا (ع) در اعتلای سبک زندگی را از محورهای این دوره از جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی بیان کرد.

نژادحسینی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ آثار خود را در قالب‌های رایج شعر، داستان کوتاه در پنج هزار کلمه و قطعه ادبی به دبیرخانه ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، توجه به ادبیات کودک و نوجوان و ایجاد بستر مناسب برای رشد و تعالی هنرمندان فعال در حوزه ادبیات کودک و نوجوان و همچنین تولید آثار فاخر ادبی با موضوع فرهنگ رضوی از جمله اهداف برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره ملی ادبیات کودک و نوجوان رضوی به میزبانی چهارمحال و بختیاری است.

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره از جشنواره می‌توانند برای نام‌نویسی و ارسال آثار به تارنمای شمس توس به نشانی www.chb.shamstoos.ir مراجعه و یا با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری به عنوان دبیرخانه جشنواره تماس بگیرند.