ابتلای بیش از ۷۵ درصد کودکان آمریکایی به اومیکرون

طبق گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا از آغاز موج سویه اومیکرون در این کشور، ۷۵.۲ درصد از کودکان ۶ ماهه تا ۱۱ ساله به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش کودک پرس ،بر اساس یک مطالعه جدید از “مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها” (CDC) آمریکا، کودکان و نوجوانان این کشور در طول زمستان به شدت تحت تأثیر سویه اومیکرون قرار گرفتند، به طوری که آنتی‌بادی در سه‌چهارم جمعیت عمدتاً واکسینه نشده شناسایی شده است.

“ان‌بی‌سی” در این باره نوشت: در این مطالعه، CDC نمونه‌های خون گرفته شده از همه گروه‌های سنی را بررسی کرد و آنتی‌بادی‌های خاصی را که فقط پس از عفونت کووید ۱۹ ایجاد می‌شوند آزمایش کرد.

“کریستی کلارک”، اپیدمیولوژیست پزشکی در CDC با تمرکز بر سلامت کودکان، روز سه‌شنبه در یک جلسه توجیهی گفت: این مطالعه فقط به بررسی وجود آنتی‌بادی‌های ناشی از عفونت اومیکرون پرداخته و آنتی‌بادی‌های ناشی از واکسیناسیون یا گونه‌های قبلی را شناسایی نکرده است.

هیچ گروه سنی‌ای از سویه اومیکرون که در ماه دسامبر در سراسر کشور آمریکا آغاز شد، در امان نبوده است. این گزارش نشان داد که تشخیص آنتی‌بادی‌ها در همه گروه‌ها افزایش یافته است. به طور کلی، آنتی‌بادی‌ها در جمعیت عمومی از ۳۳.۵ درصد در دسامبر به ۵۷.۷ درصد در فوریه افزایش یافته است.

گزارش این مرکز نشان می‌دهد که افزایش ویروس کرونا در کودکان آمریکایی قابل توجه است؛ از ۴۴.۲ درصد در دسامبر به ۷۵.۲ درصد در فوریه در میان کودکان ۱۱ ساله و کمتر. درصد‌ها برای بچه‌های ۱۲ تا ۱۷ ساله تقریباً یکسان بود.

این یافته‌ها منعکس‌کننده تعداد بی‌سابقه موارد کووید ۱۹ در میان کودکان، گزارش شده در طول موج اومیکرون است. در ماه ژانویه، آکادمی اطفال آمریکا از افزایش تعداد کودکان بستری شده در بیمارستان‌ها خبر داد.

عفونت‌های جدید BA.۲ و BA.۱ همچنان کودکان آمریکایی را هدف قرار می‌دهد. آکادمی اطفال آمریکا اعلام کرد موارد جدید کووید ۱۹ در کودکان طی دو هفته گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است. طبق گزارش CDC، فقط ۳۵ درصد از کودکان ۵ تا ۱۱ ساله حداقل یک دوز واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند.