کاهش 60 درصدی فوتی های تصادفات بدلیل صندلی ایمنی کودک

رییس اداره پیشگیری از حوادث دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: هموطنان باید توجه کنند که اگر دچار حادثه شدند، بلافاصله با شماره گیری ۱۱۵ اورژانس و با شماره گیری تلفن ۱۱۰ پلیس را مطلع کنند.

به گزارش کودک پرس ،«علیرضا مغیثی»، رییس اداره پیشگیری از حوادث دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز و افزایش سفرها، ضمن تاکید بر خودمراقبتی، درخصوص پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی در این ایام، گفت: باید یاد بگیریم که ایمن رانندگی کنیم تا طولانی‌تر زندگی کنیم. سرعت مهمترین عامل خطر حوادث رانندگی است، زیرا با افزایش سرعت رانندگی، احتمال تصادف به همان نسبت افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه راهکار مناسب برای دیده شدن وسایل نقلیه در هوای غبارآلود و مه آلود، روشن کردن چراغ‌های خودرو و چراغ‌های مه‌شکن (حتی در روز) است، ، افزود: استفاده از صندلی مخصوص کودک در خودرو میزان مرگ و مصدومیت کودکان را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: استفاده از صندلی ایمنی کودک می‌تواند حداقل ۶۰ درصد از مرگ‌ها را کاهش دهد و استفاده از آن حداقل برای کودکان زیر ۱۰ سال یا کودکان با قد کمتر از ۱۳۵ سانتی متر، الزامی است.