شرکت گسترده دانش آموزان کودک و نوجوانان در مسابقات قرآن

دومین شب سی‌وهشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ساعت ۱۹ یازدهم اسفند تا ساعت ۲۲ با رقابت شرکت‌کنندگان بخش‌های بزرگسالان یا بخش اصلی مسابقات و بخش‌های دانش‌آموزان و نابینایان در تالار اندیشه حوزه هنری برپا شد.

به گزارش کودک پرس ،محمدصادق محمدی از افغانستان در بخش قرائت دانش‌آموزی، صو ابراهیم از ساحل عاج در بخش حفظ کل دانش‌آموزی و صالح احمد تکریم از بنگلادش در بخش حفظ کل دانش‌آموزی در هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی جهان اسلام به رقابت پرداختند.

در رشته حفظ کل قرآن پنجمین دوره مسابقات روشندلان جهان اسلام نیز امیدرضا رحیمی از ایران به ارائه محفوظات خود پرداخت.

در بخش بزرگسالان نیز حمزه فهزی از آمریکا در رشته حفظ کل اوقاف، موسی سفانی از الجزایر در رشته ترتیل اوقاف، محمد وجاهت رضا از پاکستان در رشته قرائت اوقاف، امان عادل علی از اوگاندا در رشته حفظ کل اوقاف، حمزه محمد المصراتی از لیبی در رشته ترتیل اوقاف و نماینده کشورمان هادی موحدامین در رشته قرائت قرآن به تلاوت پرداختند.

از حاشیه‌های برپایی مسابقات شب گذشته حضور گسترده دانش آموزان و کودکان بود. همچنین حضور مسئولان وزارت آموزش و پرورش همچون میکائیل باقری مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و معاون پرورشی این وزارتخانه از دیگر اتفاقات قابل توجه در شب گذشته بود.

گفتنی است، مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران روزهای نهم تا چهاردهم اسفندماه با حضور ۶۲ شرکت‌کننده از ۲۹ کشور به‌صورت غیرحضوری در حال برگزاری است.