یزد | بستری شدن ۳۰ کودک کرونایی در بیمارستان‌های استان

نیکوکار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از بستری ۳۰ کودک یزدی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،حبیب نیکوکار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد، بااشاره به اینکه در پیک ششم کرونا جمعیت بسیاری از خانواده درگیر این ویروس شدند، گفت: نسبت سرایت کرونا در پیک ششم به کودکان آمار خیلی بالایی نیست و اگر در پیک‌های قبلی به ازای هر ۱۰۰ بیمار یک کودک مبتلا می‌شد، در این پیک به ازای هر هزار نفر، ۱۰ کودک مبتلا می‌شود.

وی به بیمارستان‌های بستری کننده کودکان کرونایی در استان یزد اشاره و عنوان کرد: بیمارستان شهید صدوقی یزد، بیمارستان شهدای کارگر، بیمارستان‌های خصوصی استان و بیمارستان در شهرستان‌های اردکان و میبد اقدام به بستری کودکان کرونایی می‌کنند.

نیکوکار به تعداد کودکان بستری در بیمارستان‌های استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد تحت درمان هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد خطاب به خانواده‌ها، گفت: خانواده‌ها در کنار رعایت موارد بهداشتی که بارها نسبت به آن تاکید شده، در این پیک باید از فرزندانشان بیشتر مراقبت کنند تا درگیر این ویروس نشوند.

وی اعلام کرد: در شرایط فعلی شاهد کاهش آمار مبتلایان و بستری‌ها در استان هستیم و ان‌شاءالله طی چند روز آینده بتوانیم با همکاری مردم این ویروس را کنترل کنیم.