انتشار «ترس… ترس… ترس» درباره انقراض یوز ایرانی

کتاب «ترس… ترس… ترس…» اثر زنده‌یاد سوسن طاقدیس توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش کودک پرس ،کتاب «ترس… ترس… ترس…» نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس با تصویرگری علی نورپور، با روایتی از زندگی یوز ایرانی که در حال انقراض است، به تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر مجموعه «آهای، مواظب ما باشید!» روانه بازار کتاب کرده است.

جلد هفتم این مجموعه، داستان یک یوزپلنگ کوچک است، او فکر می‌کند در دنیا بازی و کنار خانواده معنا می‌شود که ناگهان همه چیز تغییر می‌کند، آتش و ترس همه جا را می‌گیرد و یوزپلنگ کوچک باید فکر فرار باشد. این کتاب روایتی از محیط زیست و نبود امنیت برای زندگی حیوانات و وجود خطر انقراض است.

نویسنده در این کتاب به نقش مهم محیط‌بانان در حفظ گونه‌های در حال انقراض اشاره می‌کند.

این کتاب در ۳۶ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

کتاب‌های این مجموعه با جلدی ضخیم و کاغذ فاخر تهیه و تولید شده و هم‌اکنون در تمام فروشگاه‌های کانون پرورش فکری و همچنین سایت عرضه محصولات فرهنگی این مجموعه به نشانی shop.kpf.ir در دسترس علاقه‌مندان است.

در این طرح، زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب ۱۱ داستان به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شده است.