موقعیت فعلی شما : خانه/بین الملل
242989
۲۴ بهمن ۱۴۰۰

«ربودن کودکان ما را متوقف کنید»، تداوم کمپین مسلمانان در سوئد

کاربران شبکه های اجتماعی کمپین« ربودن کودکان ما را متوقف کنید» را در اعتراض به گرفتن کودکان مسلمان از خانواده هایشان توسط آژانس خدمات اجتماعی سوئد به راه انداختند.

به گزارش کودک پرس ،درحالی دولت سوئد ادعاهای مبنی بر ربودن کودکان مسلمان توسط آژانس های خدمات اجتماعی را رد می کند که دهها خانواده پناهنده در سوئد کمپین « ربودن کودکان مارا متوقف کنید» را به راه انداخته است.

این خانواده ها اعلام کرد: سازمان اداره اجتماعی معروف به «سوسیال» به بهانه واجد شرایط نبودن خانواده ها، کودکان را از والدینشان جدا می کنند.

 

بسیاری از پناهندگان در سوئد از اقدام این سازمان شکایت کردند که آنها از داشتن فرزندان خود محروم کردند. آنها این اقدام را آدم ربایی بدون پوشش قانونی دانستند.

در چند روز گذشته، کاربران شبکه های اجتماعی ده ها داستان درباره ربودن کودکان عرب تبار منتشر کردند.

 

اواسط هفته گذشته صدها پناهنده دربرابر پارلمان سوئد در استکهلم برای محکوم کردن این سازمان تظاهرات کردند. این خانواده بر ادامه حرکت خود تا رسیدن به خواسته شان در بازگرداندن کودکان تاکید کردند.

 

ایهاب عبدربه، وکیل و فعال حقوقی سوری مقیم سوئد می گوید: قانون سوئد اجازه می دهد که زمانی که خطر جدی یا سوء رفتاری ناشی از محیط کودک یا خود کودک مانند خشونت و مصرف مواد مخدر وجود دارد، کودکان از خانواده ها گرفته شود.

 

وی افزود: تصمیم این سازمان نهایی نیست، اما تصمیم نهایی را دادگاه اعلام می کند که همیشه این امکان وجود دارد که ثابت کنیم که خطری متوجه کودکان نیست و بدرفتاری توسط والدین انجام نمی گیرد و کودکان بازگردانده شود.

وزارت امور خارجه سوئد در این باره اعلام کرد: این اطلاعات نادرست و به طور جدی گمراه کننده است. هدف آن ایجاد تنش و گسترش بی اعتمادی در جامعه است.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار