اختلافات خانوادگی اثر بسیار بدی بر شخصیت کودکان می گذارد

معاون اجتماعی پلیس استان یزد با بیان نقش ویرانگر ستیز و اختلافات خانوادگی در شخصیت کودکان، گفت: بیشتر مجرمان، علت بزهکاری خود را جدایی پدر و مادر، اختلاف خانوادگی و متشنج بودن خانواده ها ذکر کرده اند؛ افزود: جای تردید نیست که خانواده نقش مهمی را در پایه ریزی شخصیت کودکان بر عهده دارد.

به گزارش کودک پرس ،سرهنگ “محمدرضا مزیدی” معاون اجتماعی پلیس استان یزد اظهار داشت: ستیز در خانواده و جدایی والدین نقش بسیار مهم و ویرانگری در شخصیت کودکان دارد و زمینه را برای بروز آسیب های اجتماعی در آنها فراهم می آورد.

وی با بیان اینکه بیشتر مجرمان، علت بزهکاری خود را جدایی پدر و مادر، اختلاف خانوادگی و متشنج بودن خانواده ها ذکر کرده اند؛ افزود: جای تردید نیست که خانواده نقش مهمی را در پایه ریزی شخصیت کودکان بر عهده دارد.

معاون اجتماعی پلیس استان یزد گفت: آینده کودک بر پایه امنیت روحی و روانی شکل می گیرد که پدر و مادر در خانه به وجود می آورند و باعث رشد و تعالی شخصیت کودک می شوند.

مزیدی ادامه داد: بنابراین هر نوع خدشه ای که به امنیت روانی کودک وارد شود در روند طبیعی شکل ¬گیری شخصیت او اختلال ایجاد می¬ کند.

دکترای حوزه علوم ارتباطات افزود: وقتی افراد جامعه به ویژه جوانان نیازهایی داشته باشند که نتوانند آنها را از مجرای درست و صحیح فراهم کنند با روش های غیر اصولی و غیر اجتماعی، آن نیاز را برطرف می کنند.

مزیدی ابراز امیدواری کرد؛ با توسعه خدمات مشاوره ای به ویژه در حوزه مداخله پیش از بحران، می توان بخش قابل توجهی از جرایم و آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی و همچنین مشاوران پلیس در کلانتری ها با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان در زمینه های مختلف از جمله؛ خانواده، فرزند پروری، ازدواج، خانواده و…. به صورت رایگان، در خدمت شهروندان و مراجعان هستند.