زنجان | ۱۷ کودک در روستای «دهنه»طارم مسموم شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم گفت: در چند روز اخیر ۱۷ نفر از کودکان روستای «دهنه» شهرستان طارم دچار مسمومیت شدند که همچنان علت مسمومیت این نامعلوم و در دست بررسی است.

به گزارش کودک پرس ،

ارشد بهرامی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم استان زنجان، در شرح مسمومیت تعدادی از کودکان روستای دهنه این شهرستان اظهار کرد: ۲۶ دی ماه سال جاری تعداد ۱۷ نفر از اهالی روستای دهنه که زیر ده سال بودند، با علایم اسهال و استفراغ و شکم درد به بیمارستان مراجعه کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم با اشاره به اینکه در حال حاضر منشاء مسمومیت همچنان نامعلوم است، تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع ۱۷ کودکی که دچار مسمومیت شده‌اند  ۵ نفر همچنان بستری هستند و بقیه ترخیص و هم اکنون حال عمومی بستری‌ها خوب گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بررسی این موضوع به سرعت در دستور کار قرار گرفته و اقدامات لازم در زمینه شناسایی منشاء آلودگی آغاز شده است، گفت: به احتمال زیاد در چند روز اخیر که شاهد بارندگی در شهرستان بودیم منبع آب این روستا دچار شکستگی شده بود که ممکن است به دلیل بارندگی‌های  اخیر، آب منبع آلوده شده باشد این در حالی است که در حال حاضر طبق بررسی‌ها و آزمایشاتی که انجام شده است، علت آلودگی آب منتفی است و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

بهرامی با بیان اینکه نتیجه آزمایش آب روستا اعلام شده و هیچ مشکلی در آب شرب روستا وجود ندارد، عنوان کرد: در حال حاضر آزمایش کرونایی۳۰ نفر از نزدیکان این بیماران برای بررسی بیشتر به استان فرستاده شده است، که فعلا منتظر جواب هستیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم گفت: به اهالی روستا آموزش و سفارش داده شده است تا اخذ جواب نهایی آزمایشات کرونایی در قرنطینه باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت در روستای دهنه  تحت کنترل است، افزود: حتی بیماری وبا هم مورد بررسی قرار داده شد که از این بابت هم مشکلی وجود ندارد و جای نگرانی نیست.

به گزارش فارس، روستای دهنه ۸۳۱ نفر جمعیت دارد و از مرکز شهرستان ۱۵ کیلومتر فاصله دارد.