تائید واکسن سینوواک برای کودکان در هنگ کنگ

هنگ کنگ مجوز استفاده از واکسن چینی ” سینوواک بیوتک ” را برای کودکان رده سنی ۳ تا ۱۷ سال تائید کرد.

به گزارش کودک پرس ،دبیر غذا و بهداشت هنگ کنگ در بیانیه ای اعلام کرد نوجوانان رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال در اولویت تزریق واکسن سینوواک قرار می گیرند و به تدریج و در مراحل بعدی رده های سنی پایین تر نیز واکسن دریافت خواهند کرد.

کارشناسان در بخش ” مرکز حمایت از سلامت ” پیش‌تر از واکسیناسیون رده سنی پایین حمایت کرده بودند.

با افزایش تردید در واکسیناسیون به ویژه میان سالخوردگان که حتی دُز اول واکسن را دریافت نکرده اند، پویش ایمنی جمعی در این کشور به مشکل برخورد کرد. بدین ترتیب جمعیت واجد شرایط برای واکسیناسیون گسترده شد.

براساس گزارش “ردیابی واکسن بلومبرگ ” با توجه به تلاش برای واکسیناسیون که از ماه فوریه در هنگ کنگ آغاز شده بود، تقریبا ۶۰ درصد شهروندان این کشور به طور کامل واکسینه شدند که در مقایسه با سنگاپور حدود ۲۰ درصد کمتر است.

با این حال مقامات هنگ کنگ اعلام کردند، مجوز استفاده از واکسن در رده های سنی پایین تر و گسترش دایره افراد واجد شرایط برای دریافت واکسن را مورد توجه قرار داده و مزایای آن را بیش از خطرهایش ارزیابی کرده اند.

در بیانیه منتشر شده آمده است: «با انجام واکسیناسیون در کودکان و نوجوانان از آنها در برابر ابتلا به ویروس کرونا حمایت می کنیم و در همین حال آنها می توانند برنامه های عادی خود را به زودی چه در مدرسه و چه در زندگی روزمره از سر گیرند. »

پیش از این کشورهای اندونزی و کامبوج نیز مجوز استفاده از واکسن سینوواک چین را برای کودکان تائید کرده بودند.