برگزاری برنامه های هفته کتابِ کانون پرورش فکری بصورت مجازی

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های مختلفی از جمله رونمایی، معرفی و بررسی کتاب و اهدای «جایزه کتاب سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» را برگزار می‌کند.

به گزارش کودک پرس ،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته کتاب روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷، نشست‌های تخصصی را در پورتال اینترنتی خود به نشانی https://live.kpf.ir/ch/neshst با موضوع «گپ‌وگفت صمیمانه با نامزد‌های جایزه جهانی آسترید لیندگرن ۲۰۲۱» و با حضور هوشنگ مرادی‌کرمانی، فریدون عموزاده‌خلیلی، حمیدرضا شاه‌آبادی و جمشید خانیان برگزار می‌کند.

اهدای «جایزه کتاب سال کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» نیز روز سه‌شنبه ۲۵ آبان از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور مهدی علی اکبرزاده (مدیرعامل کانون)، مصطفی رحماندوست (دبیر این رویداد)، برگزیدگان و جمعی از نویسندگان و شاعران در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود و دوستداران می‌توانند این مراسم را از طریق نشانی «https://live.kpf.ir/ch/ketab» مشاهده کنند.

گفتنی است مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارشنبه ۲۶ آبان ماه با تعدادی از نویسندگان، شاعران و ناشران کودک و نوجوان به صورت برخط گفت‌وگو می‌کند.

همچینین نقد رمان «لبخندی برای سوفیا» از سلسله برنامه‌های «دو پنجره» با حضور نویسنده کتاب محمد مرزوقی و سولماز خواجه‌وند (منتقد) شنبه ۲۹ آبان ماه به صورت آنلاین در نشانی https://live.kpf.ir/ch/neshast انجام می‌شود.

نقد و بررسی کتاب مجموعه شعر «چرا تو سنگی؟» سروده بیوک ملکی و تصویرگری علی خدایی از دیگر برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که یکشنبه ۳۰ آبان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان این برنامه می‌توانند برای مشاهده این برنامه که از سلسله نشست‌های «دو پنجره» است به نشانی https://live.kpf.ir/ch/neshast مراجعه کنند.

بیست‌و‌نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه تا یکم آذرماه ۱۴۰۰با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور برگزار می‌شود.