زنجان | رونمایی از ۹ کتاب کودک با موضوع دفاع مقدس

در آستانه برگزاری کنگره شهدای ۳۵۳۵ شهید استان ۹ کتاب حوزه کودک با حضور مسوولان استانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان رونمایی شد.

به گزارش کودک پرس ،مراسم رونمایی از ۹ کتاب کودک با موضوع دفاع مقدس در زنجان برگزار شد.
در این مراسم کتاب «درخت پرتقال» به نویسندگی لیلا عبدی، «این سایه عزیز» به نویسندگی فاطمه سلیمانی، «محله‌ی آشتی کنان» به نویسندگی پریسا کرمی، «عکس دو نفره» به نویسندگی معصومه اکبری، «نذری» و «یک راز سخت» به نویسندگی فاطمه قشمی، «اتاق آخر» و «پاورچین» به نویسندگی مریم بیات تبار و «خوشه‌های سمی» به نویسندگی ۱۵ عضو از اعضای جوان انجمن کودک و نوجوان رونمایی شد.
همچنین در این مراسم مستند «بلند پرچین»، «تراک موسیقی شهر عشق»، «ستاره‌های بی‌غروب»، «تراک موسیقی مروارید» به یاد شهدای غواص و تراک موسیقی «فردای روشن» نیز رونمایی شد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان در این مراسم با اشاره به اینکه قرار بود بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب برای کنگره شهدا چاپ شود افزود: سهم کانون از این تعداد ۹ جلد است که  خوشبختانه کتاب‌های تکلیفی کانون تألیف شده امروز رونمایی شد.
وی به محتوای برخی از کتاب‌های تألیفی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اشاره کرد و گفت: سوژه شهید حمید احدی، داستان کودک با موضوع شهید رضا سلیمانی، داستان کودک با موضوع شهید میرزا علی رستم خانی، داستان کودک با موضوع موضوع شهید ابراهیم اصغری، مجموعه شعر کودک و نوجوان، خاطره‌نگاری از همسر شهید ورقایی و مجموعه داستان‌های کوتاه از جمله موضوعاتی است که در کتاب‌های تألیفی کانون تشریح شده است.
نوری با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای استان زنجان از اهداف اصلی این کنگره محسوب می‌شود افزود: برگزاری چنین برنامه‌هایی زمینه آشنایی جوانان و نسل‌های آینده جامعه را با شهدای گرانقدر استان فراهم کرده و بهترین ظرفیت برای معرفی زنجان به عنوان شهر غواصان دریادل است.