گرسنگی در بین کودکان و اقلیت‌‎های نژادی آمریکا افزایش یافته است

دولت آمریکا روز چهارشنبه از افزایش گرسنگی در بین کودکان، سیاهپوستان و دورگه‌های لاتین تبار در سال ۲۰۲۰ میلادی خبر داده است.

به گزارش کودک پرس ،دولت آمریکا اعلام کرد: گسترش ویروس کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کارها شده و میلیون ها نفر را برای دستیابی به مواد غذایی مورد نیاز و کافی با چالش های زیادی روبرو کرده است. این بحران در بین کودکان، سیاهپوستان و دورگه های لاتین تبار شدیدتر بوده است.

به طور کلی ناامنی غذایی در آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۰٫۵ درصد رسیده که نسبت به ۲۰۱۹ میلادی تغییر نداشته و پایین ترین رقم از رکود بزرگ اقتصادی به شمار می رود.

دولت آمریکا برای مقابله با تبعات منفی بحران شیوع ویروس کرونا میلیاردها دلار برای تامین مواد غذایی اقشار نیازمند و آسیب پذیر هزینه کرده است.

آمارهای جدید نشان می دهد بیش از ۲۰ درصد آمریکایی ها در سال ۲۰۲۰ میلادی مجبور به دریافت کمک ها و اعانه های غذایی دولت شده‌اند.

دولت آمریکا اذعان کرده است که گرسنگی در بین سیاهپوستان و دورگه های لاتین تبار به شدت افزایش داشته است. بیش از ۲۵ درصد خانوارهای سیاهپوست در سال ۲۰۲۰ میلادی با ناامنی غذایی روبرو شده‌اند.