کرمان| کرونا جان دو کودک را گرفت

با فوت ۳۱ کرمانی دیگر، جانباختگان کرونا در استان به مرز ۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسید که دو کودک در میان آخرین جانبختگان کرونا هستند.

به گزارش کودک پرس ،شیوع کرونا در استان کرمان به روند نزولی خود در شرایطی ادامه می‌دهد که به گفته مسئولان بسیار شکننده است و از سوی دیگر خطر شیوع سوش لامبدا دور از انتظار نیست؛ در این روزها آمار موارد بستری قطعی کرونا در استان به صورت محسوسی کاهش داشته و از بیش از هزار و ۲۰۰ بیماری به رقم ۸۵۱ مورد رسیده است با این وجود براساس آخرین آمار رسمی منتشر شده تا ظهر امروز با بستری ۱۷۶ بیمار جدید قطعی کرونا مجموع موارد بستری در بیمارستان‌های استان از مرز ۳۷ هزار مورد گذشته است.

از سوی دیگر فوتی‌های کرونا نیز در شبانه روز گذشته افزایش چشمگیری داشت و دلتا ویروس ۳۱ خانواده کرمانی را داغدار کرد به طوری که در میان جانباختگان یک کودک سه ساله و یک کودک ۱۰ ماهه حضور داشتند.

در حال حاضر و براساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی اعلام شده از ۲۳ شهرستان استان کرمان، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و پنج شهرستان در وضعیت زرد کرونایی بوده به طوری که بیش از ۷۸ درصد شهرستان‌‌های استان هنوز در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.