برگزاری جشنواره ساخت عروسک‌های بومی، محلی، آیینی و نمایشی

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با هدف احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان و همچنین تقویت هنر نمایش عروسکی، با هدف راه‌اندازی موزه عروسک‌ها جشنواره ساخت عروسک‌ برگزار می‌کند.

به گزارش کودک پرس ،تقویت و توجه بیش از پیش به هنر عروسک‌سازی،احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان،شناسایی و تشویق فعالان هنر نمایش عروسکی استان فارس وجمع‌آوری و نگهداری عروسک‌های نمایشی و بومی محلی برگزیده، در موزه عروسک‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از جمله اهداف این جشنواره است.

ساخت عروسک‌های بومی و محلی و آیینی و ساخت عروسک‌های نمایشی موضوع جشنواره بیان شده است.

بر اساس این گزارش، اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس (نونگاه و نوجوان، از ۱۲ تا ۱۸ سال)،  مربیان و کارشناسان کانون استان فارس و عموم علاقه‌مندان به عروسک‌سازی در استان فارس می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ اثر ارائه دهد. هنرمندان در انتخاب تکنیک و  ابعاد عروسک خود آزاد هستند. برای هر عروسک، بایدیک عنوان مشخص و در فرم مشخصات درج شود. عروسک باید توسط خود شرکت‌کننده تولید و خلق شده باشد. عروسک‌هایی که به مرحله نهایی راه پیدا نمی‌کنند از طریق پست برای صاحب اثر برگشت داده می‌شود.

آخرین مهلت ارسال عروسک‌ها پنج شنبه  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ، اطلاع‌رسانی به صاحبان عروسک‌های پذیرفته شده۳۱  شهریور ۱۴۰۰ وافتتاح موزه عروسک‌ها و مراسم اهدای جوایز در هفته ملی کودک صورت می پذیرد.

 واحد آفرینش‌های هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس به شماره ۳۸۳۰۲۴۸۰ آماده پاسخ‌گویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.