نهمین پویش کتاب‌خوانی پویا با محوریت «ماجراهای مردم شهر عجیب» برگزار می شود

نهمین دوره پویش کتاب‌خوانی پویا ویژه کودکان با محوریت کتاب «ماجراهای مردم شهر عجیب»آغاز شد.

به گزارش کودک پرس ،نهمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا، شبکه نهال و نشر طلایی از سوم شهریورماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد.

این مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه کودکان بوده و در نهمین دوره خود، به سراغ مجموعه داستان «ماجراهای مردم شهر عجیب» رفته است که یکی از آثار افسانه موسوی گرمارودی، نویسنده کودک و نوجوان است.

این مجموعه که شامل پنج داستان مجزاست، پیش از این به صورت پنج کتاب مجزا در انتشارات طلایی به چاپ رسیده است. عنوان هریک از داستان‌های این مجموعه عبارت است از: آقا قچ‌قچی، آقا لوف‌لوفی، آقا خاش‌خاشی، آقا چیک‌چیکی و آقا قاپ‌قاپی که به‌ تازگی همه آن‌ها در یک مجموعه به چاپ رسیده است.

از جمله ویژگی‌های ارزنده‌ای که این مجموعه را برای مخاطبانش خواندنی کرده است، وجود شخصیت‌های شناخته‌شده و پرکار در زندگی است. زبان ساده و روان و داشتن مضامین اخلاقی و انسان‌دوستانه از دیگر ویژگی‌های این مجموعه است؛ مضامین ساده‌ای که به یک دوره و زمان خاص محدود نمی‌شوند و ریشه در فطرت انسان‌ها دارند و نویسنده با بیان داستانی، ذهن و روان مخاطبان را با آن‌ها غلغلک داده است.

استفاده از تصویرگران بنامی همچون پژمان رحیمی، عاطفه ملکی‌جو، طوبی علی‌نژاد و… باعث شده تا کلام در تلاقی با تصاویر و بازی رنگ‌ها به دل مخاطب بنشیند و هرچه بیشتر با کتاب دم‌خور شود.

مهلت شرکت در این پویش از سوم شهریور ماه ۱۴۰۰ تا سوم آبان ماه ۱۴۰۰ است. جوایز این دوره از پویش پویا، ۱۰۰میلیون ریال وجه نقد خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و سؤالات مسابقه می‌توانند عدد ۶ را به ۱۰۰۰۹۰۰۰۷ ارسال کرده، یا به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.