پایان یافتن مراحل فنی پویانمایی «سمپاش» کانون

ساخت پویانمایی «سمپاش» به کارگردانی آقای فرنوش عابدی با تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درحالی به پایان رسیده که دغدغه‌ی محیط زیستی سازنده‌ی اثر با نگاهی به تغییرات اقلیمی کره‌ی زمین، شاکله‌ی اصلی آن را تشکیل داده است.

به گزارش کودک پرس ،به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری، به گفته‌ی آقای عابدی، «سمپاش» از یک تصویر شکل گرفت: در حدود ۷ سال پیش ایده‌ی اولیه‌ی سمپاش با تصویری از یک سرباز عجیب و ترسناک شکل گرفت؛ سربازی با ماسک، مفهوم یا ایده‌ای که در بازی‌های ویدیویی یا فیلم‌های سای‌فای زیاد دیده شده، ولی با رویکردی متفاوت.

او درباره‌ی شکل‌گیری این پویانمایی توضیح داد: معمولا علت پوشش ماسک، وجود یک ویروس یا مهاجم خطرناک ناشناخته توجیه می‌شود، ولی چه می‌شود اگر کاملا داستان متفاوت و بالعکس باشد؟ یعنی این‌بار وجود بی‌خطر گیاهان و مأموریت غیرعادی این ارتش ماسک‌پوش با کپسول‌های حاوی گاز سمی در میان باشد؟
کارگردان این اثر درباره‌ی تکنیک ساخت آن نیز گفت: سال‌ها در تلاش بودیم که خاصیت و ویژگی‌های بصری و هنری یک استاپ‌موشن خوب را با تکنیک سه‌بعدی کامپیوتری درآمیزیم؛ کاری سخت و تقریبا غیرممکن… عملا ما امکانات و سهل بودن کار سه‌بعدی را می‌خواستیم، اما با کیفیت بصری و هنری استاپ‌موشن. بالاخره در سال ۹۶ به این نتیجه‌ی مطلوب در کار قبلی‌مان «ملکوت» رسیدیم و البته سعی کردیم در «سمپاش» آن را لول‌آپ کنیم.
براساس این خبر، این پویانمایی در ۹ دقیقه ساخته شده است. با پایان یافتن مراحل فنی سمپاش، تبلیغ تلویزیونی این اثر نیز به شکل رسمی منتشر شد.