راهیابی قصه‌گویان با زبان اشاره به جشنواره کانون پرورش فکری

دبیر بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌‌گویی کانون پرورش فکری کودکان، از برگزاری بخش قصه‌گویان به زبان اشاره در این دوره از جشنواره خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،محمد گودرزی‌دهریزی، دبیر بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌‌گویی، در حاشیه نشستی با اعضای دبیرخانه‌ بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی گفت: یکی از طرح‌هایی که در این دوره اجرا می‌شود، بخش قصه‌گویان فراگیر (قصه‌گویی به زبان اشاره) است که امسال به صورت آزمایشی در استان تهران برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: استان تهران در مرحله‌ی استانی ۱۰ نفر از قصه‌گویان زبان اشاره‌ خود را گزینش و به مرحله‌ی منطقه‌ای معرفی می‌کند. در مرحله‌ منطقه‌ای پس از رقابت سه قصه‌گوی برتر به مرحله‌ی پایانی راه می‌یابند و به عنوان برگزیده در اختتامیه قصه‌های خود را اجرا می‌کنند.

دهریزی در پایان سخنانش گفت: امیدواریم با ارزیابی نتایج این رقابت که به صورت آزمایشی برگزار می‌شود و بررسی دیگر زوایای این بخش، سال آینده بتوانیم بخش قصه‌گویان فراگیر را به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی جشنواره در کل کشور برگزار کنیم.

افسون امینی، مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی کانون نیز در بخشی از این نشست تصریح کرد: ساخت و طراحی دکور جشنواره بیست‌وسوم به مربیان فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار می‌شود.

وی افزود: بر این اساس فراخوانی از طرف آفرینش‌های فرهنگی کانون برای مربیان ارسال و از آنها دعوت می‌شود تا طرح‌های پیشنهادی خود را برای دبیرخانه ارسال کنند. پس از داوری طرح‌های رسیده با طراح یا طراحان برگزیده قراردادی برای ساخت دکور بسته خواهد.