تزریق واکسن کرونا به کودکان ۱۶ و ۱۷ ساله در انگلستان

اطلاعات ارائه شده نشان می‌دهد که افراد ۱۶ سال به بالا در انگلستان می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.

به گزارش کودک پرس ،پیش از این ایالات متحده آمریکا، اسرائیل و فرانسه تصمیم گرفتند افراد ۱۶ سال به بالا را واکسینه کنند، هم اکنون نیز انگلستان به این کشورها اضافه شده است. نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افراد ۱۶ سال به بالا می‌توانند با دریافت واکسن کرونا در برابر بیماری مورد نظر ایمن شوند.

مقامات بهداشتی انگلستان اعلام کردند که واکسن‌های کرونا جان بیش از ۶۰ هزار نفر را نجات داده است و مانع بیمار شدن ۲۲ میلیون نفر در این کشور شده است. واکسیناسیون مؤثرترین راه پیشگیری از بروز بیماری کووید -۱۹ و انتقال آن به دیگران است، بنابراین توصیه شده است که افراد در زمان تعیین شده آن را دریافت کنند تا ایمنی لازم را کسب کنند.

محققان در حال بررسی تأثیر واکسن‌های کرونا بر کودکان کمتر از ۱۶ سال هستند، البته پیش از این اعلام شده بود که کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال که به مشکلات عصبی شدید، سندروم داون و ناتوانی‌های یادگیری شدید مبتلا هستند، می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند و در برابر بیماری کووید -۱۹ ایمن شوند.

با توجه به آمار ارائه شده، تا کنون بیش از ۸۵ میلیون دوز واکسن کرونا در سراسر کشور انگلستان تزریق شده است؛ به طوری که تقریباً ۴۷ میلیون نفر در این کشور دوز اول واکسن و ۳۸ میلیون نفر نیز هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.