موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه
239072
۱۳ مرداد ۱۴۰۰

تاسیس انجمن صنفی سراسری نویسندگان کودک و نوجوان

انجمن صنفی سراسری نویسندگان کودک و نوجوان پس از برگزاری نخستین مجمع عمومی، با عضویت بیش از ٢٣٠ نویسنده از سراسر کشور تاسیس شد.

به گزارش کودک پرس ، نخستین مجمع عمومی انجمن صنفی سراسری نویسندگان کودک و نوجوان با عضویت بیش از ٢٣٠ نویسنده از سراسر کشور روز گذشته برگزار شد. حاضران در این مجمع عمومی، اعضای هیأت‌مدیره و بازرسان نخستین دوره فعالیت انجمن صنفی نویسندگان کودک و نوجوان را برگزیدند.

نخستین مجمع عمومی که مجمع عمومی مؤسس انجمن صنفی است با حضور ١٣۵ نفر از اعضا به‌طور مجازی آغاز به کار کرد و با رأی اکثریت شرکت‌کنندگان ضمن تصویب اساسنامه انجمن صنفی، فریدون عموزاده‌خلیلی، محسن هجری، مناف یحیی‌پور، سولماز خواجه‌وند، طاهره ایبد، افسون امینی و حسین تولایی، به‌عنوان اعضای اصلی به عضویت هیأت مدیره نخستین دوره انجمن درآمدند.

معصومه یزدانی، حسین نوروزی و زهره مسکنی نیز به ترتیب به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیأت مدیره برگزیده شدند. همچنین اکثریت حاضران در مجمع عمومی فاطمه زمانی، شیدا رنجبر و علی بیگدلی را به‌عنوان بازرسان اصلی و سمیه آورند و فرزانه رحمانی را به‌عنوان بازرسان علی‌البدل برای سال نخست فعالیت انجمن انتخاب کردند.

حاضران در مجمع عمومی مؤسس انجمن صنفی سراسری نویسندگان کودک و نوجوان، پس از رسمیت یافتن مجمع با مشارکت اکثریت مطلق اعضا و با حضور نماینده وزارت رفاه، کار و تعاون، در آغاز اعضای هیأت رئیسه مجمع را برگزیدند و با رأی آنان مهدی حجوانی در سمت رئیس، حمیدرضا شاه‌آبادی نایب‌رئیس، شهلا انتظاریان و معصومه انصاریان ناظر و شیوا حریری منشی اداره مجمع را بر عهده گرفتند.

در این جلسه شاه‌آبادی، از اعضای مؤسس انجمن، در سخنانی کوتاه از اهمیت راه‌اندازی انجمن صنفی گفت و به نقش انجمن صنفی در شناخته‌شدن شغل نویسندگی به‌عنوان حرفه، امکان بهتر برای دفاع از حقوق صنفی نویسندگان و ایجاد فرصت‌هایی برای استفاده‌ی نویسندگان از امتیازها و مزایای صنفی به‌طور رسمی و از راه‌های قانونی اشاره کرد.

بررسی اساسنامه که متن آن از پیش در دسترس اعضا قرار گرفته بود و رأی‌گیری برای تصویب آن، مهم‌ترین گام در رسمیت یافتن تأسیس انجمن صنفی نویسندگان به‌شمار می‌رفت، پس از ارائه توضیحی درباره‌ی اساسنامه، طرح پیشنهاد یکی از اعضا و رأی‌گیری انجام شد و اساسنامه انجمن صنفی با رأی اکثریت مطلق شرکت‌کنندگان به تصویب رسید. این مجمع عمومی مبلغ ورودی، حق عضویت سالانه و تعیین روزنامه‌ی کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های انجمن را نیز به تصویب رساند و وارد بحث انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرسان شد.

١٧ نفر از اعضا برای عضویت در هیأت مدیره و هفت نفر نیز برای بازرسی آمادگی خود را ابراز داشتند و هر یک در متن یا سخنان کوتاهی به معرفی خود پرداختند یا از انگیزه‌های داوطلب‌شدن برای عضویت در هیأت مدیره یا فعالیت به‌عنوان بازرس انجمن گفتند. بالاخره پس از نزدیک به سه ساعت فعالیت، مجمع عمومی با انتخاب هفت نفر اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی‌البدل هیأت مدیره و همچنین برگزیدن سه تن بازرسان اصلی و دو تن بازرسان علی‌البدل، به کار خود پایان داد.

طبق ماده ٢٢ اساسنامه انجمن صنفی، هیأت مدیره باید ظرف دو هفته اولین جلسه‌ی خود را تشکیل بدهد و از میان خود یک نفر را به‌عنوان رئیس و یک نفر را به‌عنوان نایب‌رئیس هیأت‌مدیره و یک نفر را هم به‌عنوان مسئول امور مالی انجمن انتخاب کند. هیأت مدیره همچنین باید یک نفر را از میان خود یا خارج از اعضای خود، به‌عنوان دبیر انجمن برگزیند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار