کرمانشاه| ۱۸۶۰کودک در طرح غربالگری بینایی قرار دارند

پرگل محمودی فر سرپرست اداره بهزیستی شهرستان صحنه از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان ۳تا ۶ ساله خبر داد.

به گزارش کودک پرس ،پرگل محمودی فر سرپرست اداره بهزیستی شهرستان صحنه از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان ۳تا ۶ ساله خبر داد و گفت:
طی سال جاری تعداد ۱۸۶۰ کودک در شهرستان در طرح غربالگری واجد شرایط هستند که این طرح از ابتدای تیرماه شروع شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت ، تاکنون ۳۰۰ کودک در این طرح مورد معاینه قرار گرفته اند.

محمودی فر تصریح کرد: تمامی کودکان ۳ تا ۶ سال ضروریست هر سال یک مرتبه به این مراکز مراجعه و در صورتی که در مراجعه اول سلامت چشم آن‌ها تایید شد بایستی در سال‌های بعد نیز غربالگری بینایی انجام دهند.

سرپرست بهزیستی شهرستان صحنه یادآور شد:خانواده ها ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند با در دست داشتن کپی شناسنامه کودک و در صورت معاینه در سال های قبل، کارت سلامت یا ارجاع را به همراه داشته و به مراکز مراجعه نمایند و در روستاها این طرح بصورت سیار انجام می گیرد.

وی در ادامه افزود:طرح غربالگری بینایی در پایگاه این شهرستان واقع در پارک معلم روبروی بیمارستان دکتر معاون در روزهای یکشنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ ظهر انجام می گیرد و معاینه شنوایی این کودکان نیز بصورت همزمان در پایگاه انجام می شود.

خانواده ها در صورت هر گونه سوال می توانند با شماره های زیر تماس حاصل نمایند.
۰۹۲۲۰۵۶۳۵۶۲
۰۹۲۱۰۷۶۰۲۱۹