افزایش ابتلا کودکان و نوجوانان به ویروس دلتای هندی

مردانی از افزایش میزان ابتلا کودکان و نوجوانان به ویروس دلتای هندی در کشور خبرداد و گفت:برخلاف کرونای قدیمی که کودکان کمتر مبتلا می شدند در حال حاضر کودکان و نوجوانان نسبت به سویه اولیه کرونا بیشتر مبتلا می شوند.

به گزارش کودک پرس ،نگرانی و استرس وجود کرونا یک طرف، حالا انواع سویه های جدیدش شده دغدغه ی این روز های ما. هر روز که از خواب بلند می شویم خبر می رسد که سویه ای با فلان اسم خطرناکش در کمین است و به زودی نزدیک می شود. بعد از نوع انگلیسی و آفریقایی و برزیلی و خیلی چیزهای دیگر، این روز ها درگیر شدیم با سوش هندی که اسم درخوری چون دلتا ویروس دارد. هر کدامشان که از راه می رسند دلهره و نگرانی بیشتری ایجاد می کنند و ما هم برای آن که از آن دور باشیم، ماسک هایمان را چند لایه تر می کنیم و تعداد دفعات اسپری کردن دست هایمان با مواد ضدعفونی کننده بیشتر می شود و منتظر می مانیم که سویه جدید دیگری از راه برسد. حالا شاید برایتان سوال باشد با همین دلتا ویروس چه باید کرد؟ و چه مواردی لازم است که بدانیم؟

مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: ۲۵ استان کشور تا روز چهارشنبه هفته گذشته با ویروس دلتای هندی درگیر بودند و درحال حاضر مطمئنا آمار موجود بالاتر است.

او درباره میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس دلتای هندی افزود: میزان مرگ و میر با این سویه جهش یافته ممکن است به طور مختصری از کرونای عادی بیشتر باشد اما مرگ و میر زیادی ندارد.

مردانی ادامه داد: برخلاف کرونای قدیمی که کودکان کمتر مبتلا می شدند در حال حاضر کودکان و نوجوانان نسبت به سویه اولیه کرونا بیشتر مبتلا می شوند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: به شدت میزان ابتلا در درون خانواده و به صورت خانوادگی بیشتر از قبل شده است.

او با اشاره به اینکه در فرم شدید بیماری با ویروس دلتای هندی میزان مرگ و میر بالایی در سنین بالا دارد، گفت: افرادی که در حال حاضر واکسینه شدند نیز می توانند به ویروس دلتای هندی مبتلا شوند و ما می بینیم که مواردی نیز در این خصوص در کشور وجود داشته است.

مردانی گفت: افرادی که واکسینه می شوند همچنان باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند چرا که شاهد بستری شدن برخی از این افراد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا هستیم.