23633
۲۵ شهریور ۱۳۹۶

محافظت از کودکان در برابر مجرمان پر ریسک

آنچه مشخص است که این گونه مجرمان در تمام جوامع وجود و حضور دارند. کشور ما هم مستثنی از این موضوع نمی باشد.

به گزارش کودک پرس ،قتل فجیع چند کودک در سه ماه اخیر از جمله آتنا، بنیتا و ابوالفضل این سوال را در ذهن ایجاد می کند که چگونه از کودکان خود در مقابل مجرمان پر ریسک محافظت کنیم؟


محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امورجنایی تهران در پیج اینستاگرام
 خود نوشت: آنچه مشخص است که این گونه مجرمان در تمام جوامع وجود و حضور دارند. کشور ما هم مستثنی از این موضوع نمی باشد. حذف این گونه مجرمان از جامعه کار ساده ای نیست. بر خلاف سایر مجرمان که شاید بتوام با ایجاد طرح یا فنونی آن ها را شناسایی و طرد کرد این دسته از مجرمان به راحتی از قبل قابل شناسایی نیستند. موضوع پیشگیری مطرح می شود از جهت پیشگیری کیفری با توجه به مجازات شدید قانون گذار باز هم شاهد این گونه جرایم هستیم.


اما پیشگیری وضعی راهگشاست. باید وضعیت های پیش از جرم را از بین برد. آموزش کودکان در این خصوص نقش مهمی دارد. اینکه کودکانمان با هر فرد غریبه ای آشنا نشوند. به هر جایی نروند. کنترل بهتری در پارک و مکان های عمومی بر آن ها داشته باشیم. آن ها را تنها در خودرو رها نکنیم و آموزش های دیگر……
در هر حال گرچه پیشگیری رشد مدار در خصوص این گونه مجرمان لازم و ضروری است اما با توجه به سختی ، هزینه بر و وقت بر بودن این نوع پیشگیری بهترین گزینه همان پیشگیری وضعی است. خانواده ها باید متوجه باشند که هر لحظه کودکان آنان در معرض خطر چنین مجرمانی می باشد. بجای جنجال و هیاهو پس از وقوع چنین جرایمی و بالا بردن قوطی شیر خشک برای دفاع از جسد آنها ،نشان دادن البسه پاره شده و متاثر شدن از دیگران جهت هیاهو و متهم کردن دیگران ، برای دفاع از این کودکان، باید فعلاً پیشگری کرد آن هم از نوع وضعی.


البته این موضوع نافی اقدامات دستگاه های مسوول در خصوص این گونه مجرمان و ایمن کردن مکان های عمومی نیست.

 

 

 

 

 

 

منبع: رکنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار