از هر ۱۰ کودک ساکن نوار غزه، ۹ نفر دچار ضربه‌ روحی است

دیده بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه بامداد شنبه در گزارشی نوشت: ۹۱ درصد از کودکان نوار غزه پس از حمله اخیر رژیم صهیونیستی به این باریکه از ضربه‌های روحی رنج می‌برند.

به گزارش کودک پرس ،این دیده بان اعلام کرد:پس از گذشت یک ماه از پایان حمله نظامی اسرائیل به نوار غزه،  از هر ۱۰ کودکان ساکن نوار غزه، ۹ نفر دچار ضربه‌ روحی هستند.

در گزارش این دیده‌بان آمده است: نیروهای اسرائیلی در این جنگ حملات زیادی علیه مناطق مسکونی پرجمعیت در نوار غزه داشته‌اند که ۷۵ درصد ساکنان آن را کودکان و زنان تشکیل میدادند.

در این گزارش آمده است: در حملات اسرائیلی به غزه ۶۶ کودک کشته شد و دستکم ۴۷۰ تن دیگر نیز زخمی شد که از این تعداد شماری دچار معلولیت دائمی شدند.

در این گزارش آمده است: ۲۴۱ کودک نیز پدر، مادر یا والدین خود را از دست دادند، ۵ هزار و ۴۰۰ کودک دیگر نیز منازلشان کاملا تخریب شد یا محل زندگی‌شان دچار آسیب جدی شد و ۴۲ هزار تن دیگر نیز منازل آنان به صورت جزیی آسیب دید.

اسرائیل به مدت ۱۱ روز  بین روزهای (۱۰ تا ۲۱ ماه می گذشته/ ۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت) نوار غزه را هدف حملات همه جانبه قرار داد که در جریان آن حدود ۲۵۶ فلسطینی شهید و بیش از ۲ هزار نفر دیگر زخمی شدند.

به دنبال این اقدام، گروه‌های مختلف فلسطینی، شهرهای سرزمین‌های اشغالی را هدف هزاران موشک قرار دادند که در تاریخ نامشروع اسرائیل بی‌سابقه بوده است.