نقش تشکل‌های مردمی در حوزه حقوق کودکان پررنگ شود

استاندار همدان با تاکید بر افزایش نقش و تاثیرگذاری تشکل‌های مردم نهاد در آموزش و دفاع از حقوق کودکان اظهار داشت: نقش این تشکل‌ها در حوزه حقوق کودکان پررنگ شود.

به گزارش کودک پرس ،«سید سعید شاهرخی» روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مرجع متناظر استانی حقوق کودک اظهار داشت: توجه به حضور و نقش آفرینی مردم در قالب تشکل های مدنی و احیای سازمان های مردم نهاد از مهمترین و درخشان ترین دستاوردهای دولت تدبیر بوده است.

وی عنوان کرد: دفاع از حقوق کودک و هر اقدامی که امروز برای رشد اصولی کودکان انجام دهیم، سرمایه گذاری برای آینده و فردای روشن این سرزمین را در بر خواهد داشت.

شاهرخی با بیان اینکه دستگاه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد باید طرح‌های خلاق و هدفمند خود را برای ارتقای قابلیت‌های نسل کودک ارائه دهند ادامه داد: تمام مسوولان، مردم، والدین و مددکاران در استیفای حقوق کودکان مسوولیت دارند زیرا کودکان همواره نیازمند حمایت هستند تا بتوانند رشد همراه با خلاقیت فردی و گروهی را آموزش ببینند.

استاندار همدان استفاده از ظرفیت شهرداری ها در ایجاد فضاهای ویژه کودک را مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد محلات و پارک های جیبی در مناطق مختلف شهرها می تواند به حفظ حقوق شهروندی و کودکان کمک کند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه بسیاری از مفاهیم کلیدی در حقوق فردی و اجتماعی کودک باید در این سنین با روش های جذاب و کارآمد در وجود آنان نهادینه شود یادآور شد: علاوه بر دستگاه های دولتی تشکل های مردمی و ظرفیت هایی مانند مساجد، مراکز فرهنگی و اجتماعی هم می توانند در حفظ حقوق کودک مورد توجه قرار گیرند.

«محمود عباسی»  معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری به همراه هیات همراه روز پنجشنبه در سفر یک روزه جهت شرکت در آیین آغاز به کار کلینیک تخصصی حقوق کودک به همدان سفر کرد.