جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شد

به گزارش کودک پرس ، یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هم‌زمان با سراسر کشور در استان سمنان آغاز شده است و این جشنواره تا یکم آبان ماه امسال ادامه دارد. علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند در رشته‌های نقاشی، داستان‌نویسی، پویش کتاب‌خوان، مسابقه چهارگزینه‌ای، قصه‌گویی، پویش برای امام زمان (عج) و شعر سرایی باهم رقابت […]

به گزارش کودک پرس ، یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هم‌زمان با سراسر کشور در استان سمنان آغاز شده است و این جشنواره تا یکم آبان ماه امسال ادامه دارد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند در رشته‌های نقاشی، داستان‌نویسی، پویش کتاب‌خوان، مسابقه چهارگزینه‌ای، قصه‌گویی، پویش برای امام زمان (عج) و شعر سرایی باهم رقابت کنند.

منابع معرفی‌شده در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگ‌سال معرفی شده است.

در رده کودک (۴ تا ۱۲ سال، متولدین ۱۳۸۸-۱۳۹۶) کتاب‌های زندگی امام رضا (ع) اثر سید مهدی مهاجرانی از انتشارات کتابک و مجموعه ۱۴ معصوم: امام زمان (ع) اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی‌شده است. کودکان علاقه‌مند می‌توانند در دو رشته نقاشی و پویش کتاب‌خوان به ازای هر دو کتاب، شرکت کنند.

در رده سنی نوجوان (۱۳ تا ۱۷ سال، متولدین ۱۳۸۳-۱۳۸۷) کتاب‌های برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا (ع) و زیارت ایشان اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و ده قصه از امام زمان (عج) اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود. نوجوانان می‌توانند در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه‌گویی به ازای هر دو کتاب شرکت کنند.

همچنین چشمه‌های بهشت: گزیده عیون اخبار الرضا (ع) اثر محمدهادی زاهدی از انتشارات به نشر و پرسش و پاسخ‌های دانشجویی: مهدویت (دوران ظهور) اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگ‌سال (بالای ۱۸ سال) خواهد بود و بزرگ‌سالان می‌توانند در ۶ رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه‌گویی شرکت کنند.

کتابداران علاقه‌مند می‌توانند در بخش مروّجان فرهنگ رضوی و نیز نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می‌توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.samakpl.ir در مسابقات آنلاین این دوره شرکت کنند.

منبع:فارس