فرآیند غربالگری بینایی سنجی کودکان زیر 12 سال

به گزارش کودک پرس ،وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور در بنیاد ۱۵ خرداد ضمن اشاره به مأموریت‌های سازمان بهزیستی تأکید کرد: در دو سال گذشته «سلامت اجتماعی در بستر خانواده» محور فعالیت‌های این مجموعه بوده و خانواده‌های دارای ۳ فرزند به بالا جزء مشمولین طرح‌های این سازمان قرار می‌گیرند. در همین […]

به گزارش کودک پرس ،وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور در بنیاد ۱۵ خرداد ضمن اشاره به مأموریت‌های سازمان بهزیستی تأکید کرد: در دو سال گذشته «سلامت اجتماعی در بستر خانواده» محور فعالیت‌های این مجموعه بوده و خانواده‌های دارای ۳ فرزند به بالا جزء مشمولین طرح‌های این سازمان قرار می‌گیرند.

در همین راستا سیدعبدالله ارجائی مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به سه اولویت‌ فعالیت‌های اجتماعی فرهنگی بنیاد ۱۵ خرداد ۱- جمعیت و خانواده ۲- بهداشت و درمان ۳- عمران اجتماعی تاکید داشت: امروز ما در بنیاد ۱۵ خرداد خود را موکلف به ارائه خدمات در این سه بخش به محرومین می‌دانیم و نباید خانواده‌ای که جزء مشمولین و مخاطب این مجموعه است از خدمات بنیاد ۱۵ خرداد محروم باشد.

ارجائی در ادامه افزود: فرآیند غربالگری بینایی سنجی کودکان زیر ۱۲ سال با همراهی بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور به زودی در سراسر کشور شروع خواهد شد و ان‌شالله دیگر هیچ کودکی به علت مشکلات مالی از خدمات چشم پزشکی محروم نخواهد بود.

در ادامه به لزوم انعقاد تفاهمنامه‌ای جهت خدماتی که در سازمان بهزیستی کشور و بنیاد ۱۵ خرداد هم‌پوشانی دارند تأکید شد که این مهم ان‌شالله در هفته جاری محقق خواهد شد.

منبع:فارس