بزرگترین بازندگان پاندمی کرونا، کودکان پناهجو هستند

به گزارش کودک پرس ،”سازمان یاری‌رسانی به کودکان آلمان” با بررسی وضعیت کودکان پناهجو در این کشور می‌گوید که آنها بزرگترین بازندگان پاندمی کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن بوده‌اند. ۲۰ ژوئن، روز جهانی پناهندگان است و سازمان یاری‌رسانی به کودکان آلمان به همین مناسبت با اشاره به وضعیت کودکان و نوجوانان پناهجو در این […]

به گزارش کودک پرس ،”سازمان یاری‌رسانی به کودکان آلمان” با بررسی وضعیت کودکان پناهجو در این کشور می‌گوید که آنها بزرگترین بازندگان پاندمی کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن بوده‌اند.

۲۰ ژوئن، روز جهانی پناهندگان است و سازمان یاری‌رسانی به کودکان آلمان به همین مناسبت با اشاره به وضعیت کودکان و نوجوانان پناهجو در این کشور اعلام کرده است که آنها بیشترین صدمه را در بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا دیده‌اند. به گفته رئیس این سازمان، این قشر از جامعه، بازندگان اصلی پاندمی کرونا بوده‌اند.

با بسته شدن مهدکودک‌ها، مدارس و دبیرستان‌ها این کودکان و نوجوانان هم از قطار آموزش جا ماندند و هم از یادگیری زبان آلمانی که برای ادامه زندگی در این کشور برای آنها ضروریست.

درس خواندن در خانه برای این کودکان که خانواده‌هایشان عمدتا قادر به کمک در درس و مشق‌شان نیستند و از امکانات تکنیکی و دسترسی به اینترنت نیز محرومند، باعث شده است که آنها کاملا عقب بمانند.

به گزارش دویچه وله، این سازمان به دولت آلمان انتقاد می‌کند و می‌گوید که در دوران کرونا و جدل‌های بسیار بر سر بازگشایی مدارس و مهدکودک‌ها و در مباحثات پیرامون چگونگی تامین امکانات آموزشی برای کودکان و نوجوانان، فرزندان خانواده های پناهجویان کاملا نادیده گرفته شده‌اند.

منبع:ایسنا