انجام تست کرونا با آبنبات چوبی

به گزارش کودک پرس ،مسئولان بهداشتیِ ایالتی در آلمان برای انجام تست کرونای کودکان در مدارس، ابتکاری به خرج داده و از روش آب‌نبات چوبی استفاده می کنند. در این روش کودکانی که قرار است تست بدهند آب‌نبات‌ چوبی هایی را می مکند که در واقع گوش پاک‌کن هستند و بعد نمونه‌ها به آزمایشگاه فرستاده […]

به گزارش کودک پرس ،مسئولان بهداشتیِ ایالتی در آلمان برای انجام تست کرونای کودکان در مدارس، ابتکاری به خرج داده و از روش آب‌نبات چوبی استفاده می کنند.

در این روش کودکانی که قرار است تست بدهند آب‌نبات‌ چوبی هایی را می مکند که در واقع گوش پاک‌کن هستند و بعد نمونه‌ها به آزمایشگاه فرستاده می‌شود.

دبستانی در شهر کلن از این روش استقبال کرده و در حالیکه برخی کودکان آن را بهتر از وارد کردن گوش پاک کن به داخل بینی می دانند اما نظر برخی دیگر از آنها متفاوت است و از طعم پنبه بعد از مکیدن آب نبات در دهانشان حس خوبی ندارند.

با این حال این شیوه اگرچه گرانقیمت است اما کارآمد ارزیابی شده است.

پس از جمع آوری گوش پاک کن های استفاده شده، یک تاکسی همه نمونه ها را به آزمایشگاه می برد. در آزمایشگاه نیز همه گوش پاک کن ها به روش تجمیعی تست می شوند. اگر نتیجه تست تجمیعی مثبت باشد باید همه افراد کلاس به طور مجزا تست بدهند.

به گزارش دویچه وله، نتیجه آزمایش ها صبح روز بعد مشخص می شود و کارشناسان می گویند که این زمان برای از بین بردن زنجیره ابتلا کافیست.

منبع:ایسنا