232224
۲۶ خرداد ۱۴۰۰

افزایش زباله های الکترونیکی سلامت کودکان را به خطر می اندازد

به گزارش کودک پرس ، سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: افزایش زباله های الکترونیکی در جهان، سلامت میلیون ها کودک را تحت تاثیر قرار داده است. سازمان جهانی بهداشت اولین گزارش خود در مورد زباله های الکترونیکی و سلامت کودکان را منتشر کرده و خواستار آن شد تا اقدامات موثر و منسجمی به منظور […]

به گزارش کودک پرس ، سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: افزایش زباله های الکترونیکی در جهان، سلامت میلیون ها کودک را تحت تاثیر قرار داده است.

سازمان جهانی بهداشت اولین گزارش خود در مورد زباله های الکترونیکی و سلامت کودکان را منتشر کرده و خواستار آن شد تا اقدامات موثر و منسجمی به منظور حفاظت از کودکان در برابر این تهدید فزاینده در نظر گرفته شود.

در گزارش این سازمان تاکید شده است: اقدام موثر و منسجم برای حفاظت از سلامت میلیون ها کودک، نوجوان و مادران باردار در سراسر جهان ضروری است چرا که سلامت آنان با تجزیه و بازیافت نادرست تجهیزات الکترونیکی در معرض خطر جدی قرار دارد.

“تدروس آدهانوم” دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: با افزایش حجم تولید و دفع زباله های الکترونیکی، جهان با آنچه که اخیرا “سونامی زباله های الکترونیکی” توصیف شده و زندگی و سلامت افراد را در معرض خطر قرار می دهد، مواجه است.

وی تاکید کرد: همانطور که جهان برای محافظت از دریاها و اکوسیستمها در برابر آلودگی های پلاستیکی و میکروپلاستیکی متحد شده است، باید برای محافظت از با ارزش ترین منابع خود یعنی سلامت فرزندان از تهدید فزاینده زباله های الکترونیکی نیز با هم متحد شویم.

حدود ۱۲.۹ میلیون زن در مراکز غیررسمی جمع آوری زباله مشغول به کار هستند که به طور بالقوه آنان را در معرض زباله های الکترونیکی سمی قرار داده و سلامت آنان و فرزندانشان را با خطر مواجه می سازد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، همچنین بیش از ۱۸ میلیون کودک و نوجوان که برخی از آنان کمتر از پنج سال دارند، در بخش صنعتی غیررسمی مشغول به کار هستند که بازیافت زباله یکی از زیرمجموعه های آن است. کودکان اغلب توسط والدین درگیر بازیافت زباله های الکترونیکی هستند زیرا دستان کوچک آنها مهارت بیشتری نسبت به بزرگسالان دارد و چالاک تر است. علاوه بر این، کودکان دیگری هم در نزدیکی مراکز بازیافت زباله های الکترونیکی زندگی می کنند، به مدرسه می روند و بازی می کنند که در آنجا مقادیر زیادی مواد شیمیایی سمی عمدتا سرب و جیوه وجود دارد و می تواند به توانایی های فکری آنان آسیب برساند.

منبع:ایسنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار