23171
۲۰ شهریور ۱۳۹۶

نقض فاحش حقوق بشر در میانمار توسط رسانه‌های بی‌طرف جهان

به گزارش کودک پرس ، متن بیانیه دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم «بیانیه محکومیت نقض فاحش حقوق بشر و حقوق کودکان میانمار» سرکار خانم وینتر رئیس کمیته حقوق کودک متاسفانه این روزها جهان شاهد حملات گسترده و سازمان یافته برخی عناصر تندرو علیه مسلمانان روهینگیایی در میانمار […]

به گزارش کودک پرس ، متن بیانیه دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«بیانیه محکومیت نقض فاحش حقوق بشر و حقوق کودکان میانمار»

سرکار خانم وینتر

رئیس کمیته حقوق کودک

متاسفانه این روزها جهان شاهد حملات گسترده و سازمان یافته برخی عناصر تندرو علیه مسلمانان روهینگیایی در میانمار است؛ حملاتی که در نتیجه آن انسان‌های بیگناه بسیاری از جمله کودکان جان خود را از دست داده یا از محل سکونت خود آواره شده و یا اجباراً کوچانده شده‌اند. تصاویر دلخراش منتشر شده در رسانه‌های بی طرف در رابطه با فجایع انسانی میانمار حاکی از نقض فاحش حقوق بشر و اصول بنیادین مذکور در کنوانسیون‌های بین المللی بویژه کنوانسیون حقوق کودک است، اصولی نظیر حق حیات، حق امنیت، حق انتخاب محل زندگی، حق تردد آزادانه در داخل و به خارج از سرزمین خود.

سرکار خانم وینتر

امروز همه ما در قبال فجایع روهینگیا مسئولیت داریم و در این میان البته مسئولیت کمیته حقوق کودک، به عنوان نهاد فنی ـ بین المللی مرتبط با کنوانسیون که آرمان خود را ترویج و ارتقاء حقوق کودکان قرار داده و قرار بوده این آرمان را با توصیه و تذکر به ناقضین حقوق کودکان دنبال نماید، دو چندان می‌باشد. این در حالی است که متأسفانه کارشناسان برجسته و مدافعین زبده عضو آن کمیته محترم، تاکنون در قبال این فجایع عظیم و جنایات آشکار و سازمان یافته سکوت کرده اند. لذا مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی از جامعه جهانی و به نمایندگی از طرف نهادهای دولتی و غیردولتی فعال در حوزه کودکان مصرانه خواستار واکنش سریع، فوری و قاطع کمیته می باشد.

مرجع ملی حقوق کودک پیشاپیش آمادگی خود را برای مساعدت به کودکان مظلوم میانماری اعلام می نماید.

مظفر الوندی_ دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

دهم سپتامبر2017

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار