اعلام رسمی تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، به‌زودی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک به زودی تشکیل می‌شود.

به گزارش کودک پرس،رضوان حکیم زاده با بیان اینکه به زودی شاهد اعلام رسمی تشکیل سازمان خواهیم بود و سال تحصیلی پیش رو سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را هم خواهیم داشت گفت: در حال حاضر ما همان روال قبلی را برای ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی داریم و تغییر خاصی در این روند به وجود نیامده است.
وی درباره روند تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اظهار داشت: ماده واحده سازمان مصوب و ابلاغ شد. خوشبختانه اساسنامه سازمان نیز به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
حکیم زاده افزود: داخل وزارتخانه کارگروهی تشکیل و تقسیم کار شده و هرکدام از واحد‌های مرتبط، بخشی از کار را برعهده گرفته‌اند تا مقدمات تشکیل سازمان را در اسرع وقت در محدوده زمانی که مصوبه تعیین کرده، فراهم کنند. به عنوان مثال یکسری امور پشتیبانی، اداری و امور اجرایی تشکیل سازمان در حال انجام است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امور مربوط به تامین محتوا را سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی دارد دنبال می‌کند گفت: تهیه سندجامع تربیت اوان کودکی نیز برعهده معاونت آموزش ابتدایی است و جلسات منظمی پیرامون آن برگزار می‌شود. کار در کارگروه خوب جلو می‌رود و تصور می‌کنم به زودی شاهد اعلام رسمی تشکیل سازمان خواهیم بود و سال تحصیلی پیش رو سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را هم خواهیم داشت.
حکیم زاده در پاسخ به اینکه آیا با تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، روال ثبت نام و حضور نوآموزان پیش دبستانی تفاوتی با سال‌های گذشته خواهد داشت؟ گفت: در حال حاضر ما همان روال قبلی را برای ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی داریم و از اول خرداد امکان ثبت نام فراهم و تاکید شده نوآموزان پیش دبستانی با سه کد دولتی، دولتی با مشارکت مردم و غیردولتی امکان ثبت نام داشته باشند.
وی ادامه داد: در دستورالعمل ثبت نام به این موضوع تصریح شده و تغییر خاصی در این روند نداریم. امیدواریم این امر با اهتمام خانواده‌ها سرعت بیشتری بگیرد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت صدور مجوز پیش دبستانی‌ها عنوان کرد: درحال حاضر در کارگروه تشکیل شده، سازمان مدارس غیردولتی مسئولیت ارائه مجوز‌ها و تنظیم امور اجرایی مربوط به این قسمت را عهده دار شده است که دارند کار را دنبال می‌کنند.

منبع:صدا و سیما